Biblioteka Miejska w Łodzi. Warsztaty z samoakceptacji, przedstawienie kukiełkowe i więcej [PRZEWODNIK]

Na bezpłatne wydarzenia dla dużych i małych zaprasza Biblioteka Miejska w Łodzi. Sprawdź, co szykuje na nadchodzący tydzień.

Biblioteka Miejska w Łodzi. Warsztaty z samoakceptacji, przedstawienie kukiełkowe i więcej
Biblioteka Miejska w Łodzi. Warsztaty z samoakceptacji, przedstawienie kukiełkowe i więcej

PONIEDZIAŁEK

Samoakceptacja – warsztaty psychologiczne 

6 listopada, godz. 17:00

filia nr 16, ul. Motylowa 13

„Akty Nowosielskiego wstępem do samoakceptacji” – podczas tych warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość skonfrontowania się z własnymi kompleksami dotyczącymi cielesności oraz postarają się znaleźć sposoby na radzenie sobie z krzywdzącymi ich stereotypami. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 016, e-mail: filia_16@biblioteka.lodz.pl

W Krainie Baśni – przedstawienie kukiełkowe

6 listopada, godz. 17:30

filia nr 22, ul. Tomaszewicza 2

Wydarzenie dla małych i dużych entuzjastów teatru. Podczas przedstawienia pt. „W Krainie Baśni” uczestnicy poznają niesamowite przygody znanych i lubianych postaci z bajek. Wstęp za okazaniem Fiszki bibliotecznej.

WTOREK

Łódź Bliska Sercu – Łódzkie Getto

7 listopada, godz: 17:00

Biblioteka Bliska, ul. Ketlinga 21

Spotkanie poświęcone historii „Łódzkiego Getta”. Opowieść o najważniejszych miejscach, ludziach i wydarzeniach. Uczestnicy poznają historię i znaczenie takich miejsc, jak park Staromiejski, kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Rynek Bałucki, Szpital Kasa Chorych czy plac Strażacki. Dowiedzą się również, co się stało z łódzkimi synagogami, gdzie stał wzorcowy zegar, kim byli getciarze i dlaczego getto miało swoją własną walutę.

ŚRODA

Opowiadania tajwańskie – spotkanie z Min-de Angiem

8 listopada, godz. 18:00

Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46

Min-de Ang jest jednym z autorów prezentowanych w antologii „Tajwan na końcu języka. Współczesne opowiadania tajwańskie”. Uczestnicy spotkania będą mogli przyjrzeć się redefiniowanej tożsamości Tajwanu przez pryzmat kulinariów i opowieści o codziennym życiu.

Weź to skolażuj – książkowo-filmowe inspiracje

8 listopada, godz. 17:00

Biblioteka Gdańska, ul. Gdańska 8

Chętne osoby poznają sekrety tworzenia kolażu analogowego i inne podobne mu techniki. Będą wycinać, wyrywać i scalać w całość elementy, które pozornie zupełnie do siebie nie pasują, a następnie o tym dyskutować. Wszystkie potrzebne materiały będą do dyspozycji na miejscu, ale można wziąć ze sobą własne czasopisma, zdjęcia czy kolorowe papiery. Obowiązują zapisy: tel. 574 407 032, e-mail: filia_32@biblioteka.lodz.pl

CZWARTEK

Tak działa mózg – spotkanie z dr Joanna Podgórską

9 listopada, godz. 18:30

Mediateka Memo, ul. Moniuszki 5

Działanie naszego mózgu – wciąż nie do końca zrozumiałe i nieustannie intrygujące. To spotkanie będzie ciekawostką dla tych, którzy chcą poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina. Dr Joanna Podgórska przybliży uczestnikom zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych.

PIĄTEK

Wielka przygoda Jeżyka

10 listopada, godz. 17:00

Biblioteka Kostka, ul. Kostki-Napierskiego 4

10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża. Celem święta jest rozpowszechnianie wiedzy o tym, jak możemy pomagać tym małym zwierzętom. W społeczeństwie funkcjonuje wiele błędnych przekonań na temat jeży. Na warsztatach uczestnicy poznają dotyczące ich ciekawostki i stworzą ich miniaturki. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 026, email: filia_26@biblioteka.lodz.pl.

ZOBACZ TAKŻE