Biblioteka Miejska z filią w Porcie Łódź. Kiedy otwarcie? [SZCZEGÓŁY]

W pilotażowym programie Biblioteki Miejskiej w Łodzi działalność rozpoczyna punkt biblioteczny w Porcie Łódź. Start już w czwartek (17 listopada).

Port Łódź - Biblioteka Miejska
Start już w czwartek (17 listopada), fot. ŁÓDŹ.PL

Port Łódź to nie tylko zakupy. Centrum handlowe podejmuje coraz więcej inicjatyw z myślą o mieszkańcach Łodzi i regionu, tworząc ogólnodostępne i bezpłatne miejsca spotkań, pracy, realizacji przeróżnych inicjatyw sportowych, kulturalnych czy społecznych. – Biblioteka w centrum handlowym to pierwsze tego typu przedsięwzięcie realizowane w Łodzi. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zareagują na nie odwiedzający Port Łódź i mieszkańcy naszej dzielnicy. Trzymamy kciuki za rozwój tego projektu! – mówi Maria Szwed, Community Engagement Leader, Port Łódź.

Nietypowa przestrzeń i warsztaty kreatywne

Nowy punkt biblioteczny będzie czynny w czwartki, piątki i soboty w godz. 12:00–19:00. Będzie to miejsce, w którym czytelnicy nie tylko wypożyczą książki, ale również wezmą udział w zajęciach i warsztatach dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

– W ofercie oprócz atrakcji książkowych mamy zaplanowane także zajęcia plastyczne i rękodzielnicze, jak np. crafty zero waste, podczas którego będziemy uczyć się nadawać przedmiotom drugie życie i zwiększać naszą świadomość o zrównoważonym, ekologicznym stylu życia – mówi Joanna Strzelec z Biblioteki Miejskiej w Łodzi. – Nasze warsztaty pomogą też w rozwijaniu zdolności manualnych i oczywiście wyobraźni. Jesteśmy otwarci na naszych czytelników i ich potrzeby, dlatego zapraszamy Was do tworzenia z nami tego miejsca. Chcemy, abyście mogli mieć głos w tym, jak ma wyglądać to miejsce i najważniejsze – jakie książki chcecie czytać!

ZOBACZ TAKŻE