BSH inwestuje w Łodzi. Za niemal 400 mln zł powstaną nowe linie do produkcji pralek

Kosztem blisko 400 mln zł koncern BSH uruchamia w Łodzi nowe linie produkcyjne pralek. Już w połowie 2023 r. zjadą z nich pierwsze egzemplarze domowych urządzeń pralniczych, w których zastosowane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym m.in. koncepcje opracowane przez powstałe 3 lata temu Centrum Badań i Rozwoju BSH w Łodzi.

BSH inwestuje w Łodzi. Za niemal 400 mln zł powstaną nowe linie do produkcji pralek - fot. Paweł Łacheta
BSH inwestuje w Łodzi. Za niemal 400 mln zł powstaną nowe linie do produkcji pralek , fot. Paweł Łacheta
8 zdjęć
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Inwestycja została zlokalizowana w fabryce BSH, którą jako pierwszą otwarto w Łodzi i obchodzi ona właśnie 25-lecie działalności. Mowa o Fabryce Pralek przy ul. Papierniczej 1. Nowe linie montażowe zajmą halę opuszczoną 3 lata temu przez Fabrykę Zmywarek, która została przeniesiona na ul. Jędrzejowską.

– BSH była pierwszą firmą z czołówki światowej branży AGD, która bardzo wcześnie, już w 1993 r., podjęła odważną na owe czasy decyzję o inwestowaniu w produkcję w Polsce. To właśnie w Łodzi powstała pierwsza fabryka pralek naszej firmy, a wraz z nią rozpoczęła się historia dynamicznego rozwoju BSH w naszym kraju. Dzięki inwestycjom takim jak ta piszemy kolejne rozdziały tej historii. Możemy tworzyć nowe miejsca pracy oraz produkty, które poprawiają jakość życia konsumentów. Nowe urządzenia będą plasowały się w najwyższych klasach efektywności energetycznej oraz będą przyjazne środowisku poprzez ograniczenie zużycia wody – mówi Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce.

Rozpoczęcie produkcji nowego modelu pralek wiąże się z uruchomieniem nowych procesów w fabryce, co pociąga za sobą rozwój kompetencji obecnych pracowników oraz utworzenie kilkudziesięciu nowych stanowisk pracy, nie tylko w obszarze produkcji.

ZOBACZ TAKŻE