Rozbudowa Centrum Inżynieryjnego ZF w Łodzi. To lider produkcji systemów wizyjnych i radarowych

Nowo otwarte laboratoria ZF znajdują się w biurowcu Symetris przy al. Piłsudskiego w Łodzi. Obejmują obszary tworzenia i testowania oprogramowania HW i testowania optyki do produkowanych przez koncern kamer, radarów i superkomputerów.

fot. ZF
Nowe laboratoria techniczne ZF w Łodzi. To lider technologii automotive
5 zdjęć
fot. ZF
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Jesteśmy dumni, że w Łodzi działają takie firmy jak koncern ZF, który opracowuje zaawansowane technologicznie elementy wyposażenia dla praktycznie całej branży motoryzacyjnej. Te rozwiązania już teraz rewolucjonizują rynek motoryzacyjny – powiedział Adam Pustelnik, zastępca Prezydent Miasta Łodzi

Od momentu rozpoczęcia działalności w 2017 roku, Centrum Inżynieryjne ZF nieustannie rośnie i obecnie wraz z Centrum Inżynieryjnym w Częstochowie, należy do czołówki tego typu jednostek ZF na świecie. 

Systematycznie rozwijamy nasze możliwości i kompetencje, aby realizować coraz bardziej zaawansowane projekty. Podwojenie powierzchni laboratoryjnej znacznie usprawni realizację projektów opartych o kamery i radary współpracujące z najnowszymi super komputerami dla motoryzacji – ZF ProAI – mówi Tomasz Szkudlarek, Dyrektor Centrum Inżynieryjnego ZF Automotive Systems Poland w Łodzi

Większe możliwości ZF w Centrum Inżynieryjnym w Łodzi

Łódzkie Centrum Inżynieryjne jest rozszerzeniem Centrum Inżynieryjnego w Częstochowie. Jednostka prowadzi działalność badawczo-rozwojową w obszarze projektowania i testowania aktywnych systemów bezpieczeństwa ADAS i AD. Zadaniem projektowanych rozwiązań jest zapobieganie wystąpieniu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, wspieranie kierowcy w podejmowaniu decyzji na drodze oraz rozwijanie technologii jazdy autonomicznej. Inżynierowie centrum rozwijają systemy wizyjne i radarowe używane w pojazdach osobowych i specjalistycznych, współpracują z wiodącymi producentami samochodów na świecie.

Praca dla studentów i specjalistów z Łodzi

Firma ZF oferuje doświadczonym inżynierom, studentom i absolwentom wszystkich kierunków technicznych interesujące i wymagające stanowiska, a także zapewnia atrakcyjne środowisko pracy.

Nasza współpraca z uczelniami owocuje coraz silniejszym przenikaniem światów biznesu i nauki, dzięki czemu łódzcy studenci uczą się rozwiązywać realne problemy ze świata biznesu i zaawansowanych technologii. Mają też szansę pracować w międzynarodowych zespołach nad rozwiązaniami kształtującymi przyszłość motoryzacji” – podkreśla Tomasz Szkudlarek.

ZOBACZ TAKŻE