Budowa przystanku Łódź Zarzew nabiera tempa. Powstają już perony [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]

Nowy przystanek kolejowy w Łodzi nabiera realnych kształtów. Pod wiaduktem w ciągu ulicy Przybyszewskiego powstają już perony. Na stację Łódź Zarzew, bo o niej mowa, czekają przede wszystkim mieszkańcy Widzewa, którzy wkrótce będą mogli wygodnie przesiadać się z komunikacji miejskiej do pociągów. Przystanek ma zacząć obsługiwać pasażerów jeszcze przed jesienią.

stacja kolejowa
Tak ma wyglądać stacja Łódź Zarzew, mat. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
5 zdjęć
stacja kolejowa
stacja kolejowa
stacja kolejowa
stacja kolejowa
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Przystanek Łódź Zarzew będzie już drugą stacją na tej kolejowej między dworcami Łódź Widzew i Łódź Chojny. Teraz pociągi osobowe zatrzymują się na przystanku Łódź Dąbrowa, pod wiaduktem w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Dodatkowa stacja ułatwi korzystanie z pociągów m.in. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. - Na nowym przystanku Łódź Zarzew wykonawca rozpoczął betonowanie fundamentów pierwszego z dwóch peronów — mówi Rafał Wilgusiak z PKP PLK. Niestety prace muszą być prowadzone bardzo blisko torów, dlatego pasażerowie powinni liczyć się z utrudnieniami. - Roboty są prowadzone w bliskim sąsiedztwie linii kolejowej. W związku z tym od 10 marca br. na odcinku Łódź Widzew - Łódź Chojny, pociągi kursują po jednym torze — tłumaczy Rafał Wilgusiak.

Łatwa przesiadka

Przystanek Łódź Zarzew ma dać mieszkańcom możliwość szybkiej przesiadki z tramwajów i autobusów do pociągów. - Nowy przystanek zostanie zintegrowany z przebudowywanymi przez miasto wiaduktami drogowo-tramwajowymi w ciągu ul. Przybyszewskiego tworząc węzeł przesiadkowy. Dwa perony zapewnią dogodne połączenie kolei z komunikacją miejską — zapewniają Polskie Linie Kolejowe. Ze stacji będą mogli skorzystać też rowerzyści. Na peronach zamontowane nie tylko wiaty i ławki, ale także stojaki dla rowerów. Termin ukończenia inwestycji do trzeci kwartał tego roku.

ZOBACZ TAKŻE