Budowa sceny na 600. Urodziny Łodzi. Zamknięta al. Kościuszki i zmiany tras MPK Łódź

Kulminacyjny weekend 600. Urodzin Łodzi zbliża się wielkimi krokami. W dniach 28-30 lipca łodzianie i turyści z całej Polski bawić się będą na Łódź Summer Festivalu. Budowa mBank Sceny Głównej wymaga zajęcia al. Kościuszki, a zmiany w organizacji ruchu zaczęły się już w piątek (21 lipca).

Budowa mBank Sceny Głównej Łódź Summer Festivalu przy al. Kościuszki
7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

W piątek (21 lipca) rozpoczął się montaż mBank Sceny Głównej na al. Kościuszki. Na potrzeby prac została zamknięta al. Kościuszki na odcinku pomiędzy ul. Żwirki a Radwańską. Zamknięcie ulicy potrwa do 6 sierpnia – wtedy zakończy się demontaż sceny po urodzinowej imprezie. 

Ponadto podczas Łódź Summer Festivalu (28-30 lipca) al. Kościuszki zamknięta będzie również na odcinku od al. Mickiewicza do ul. Żwirki. Wszystko po to, aby uczestnicy festiwalu mogli wygodnie i bezpiecznie dotrzeć na koncerty. Z tego samego powodu zamknięte zostaną też ul. Żwirki i ul. Radwańska (na odcinku od Piotrkowskiej do Wólczańskiej). 

Zmiany tras autobusów MPK Łódź

Od nocy z 20 na 21 lipca do nocy z 3 na 4 sierpnia uległy zmiani trasy linii N5AB i N7AB. Autobusy jadąc z pętli Radogoszcz Zachód (N5AB), Nowosolna i Stoki Skalna (N7AB) dojadą do skrzyżowania Kościuszki - Struga bez zmian, a następnie Struga, Wólczańską, Mickiewicza, Piotrkowską, Radwańską i dalej właściwymi trasami.

W drugim kierunku, jadąc z Janowa, Andrespola (N5AB) oraz Retkini (N7AB) dojadą do skrzyżowania Radwańska – Kościuszki bez zmian, a następnie Radwańską, Piotrkowską, Mickiewicza, Kościuszki i dalej właściwymi trasami.

ZOBACZ TAKŻE