Budynek przy Sienkiewicza 63 w remoncie. Co tam powstanie? [WIZUALIZACJE]

Kolejny pofabryczny budynek przechodzi kompleksową odnowę. Przy ul. Sienkiewicza 63 powstaną lokale usługowe, kawiarnie, restauracje, pracownie oraz przestrzeń biurowa.

Sienkiewicza 63 - wizualizacja
Przy ul. Sienkiewicza 63 powstaną lokale usługowe, kawiarnie, restauracje, pracownie oraz przestrzeń biurowa, wiz. mat. pras.
3 zdjęcia
Sienkiewicza 63 - wizualizacja
Sienkiewicza 63 - wizualizacja
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

– Wykonawca przejął plac budowy i zabezpieczył go – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. – Obecnie w fabryce trwają prace porządkowe i pierwsze rozbiórki oraz demontaże. Wykonawca przygotowuje się do intensywnych prac przy wzmacnianiu konstrukcji budynku.

Na elewację fabryki przy Sienkiewicza wróci czerwona cegła

Modernizacja budynku jest kompleksowa. Elewacja zostanie odnowiona, a wnętrza – przebudowane i odświeżone. Wymienione będą okna, drzwi oraz wszystkie instalacje. Na piętrach 1–4 wydzielone zostaną pomieszczenia na biura, pracownie artystyczne i lokale usługowe. Zaś na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się przestrzenie, które idealnie będą nadawać się na działalność gastronomiczną.

Zielone podwórze w centrum Łodzi

W otoczeniu budynku powstanie ogólnodostępny skwer. Będzie to miejsce rekreacyjne z placem zabaw i ogródkami gastronomicznymi.

Obecnie podwórko przed budynkiem jest pozbawione zieleni. Rosną tu tylko dwa drzewa (samosiejki) – brzoza i topola osika. Po remoncie się to zmieni.

Zostaną zasadzone krzewy i kwiaty, nie zabraknie traw ozdobnych. Zamontowane będą ławki i siedziska, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz oświetlenie. Plac zabaw dla najmłodszych zostanie wyposażony w piaskownicę, huśtawkę, równoważnię i drabinkę z domkiem i zjeżdżalnią.

Nowe przejście

Dawna fabryka zlokalizowana jest w głębi kwartału między ul. Nawrot i pasażem Schillera.

Budynek przylega do tyłu kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 118 i do kolejnego postindustrialnego obiektu przy ul. Sienkiewicza 61, do którego wchodzi się z pasażu Schillera. Wszystkie trzy nieruchomości zostaną połączone nowym przejściem.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE