Cztery mecze w dziewięć dni. Napięty terminarz siatkarek ŁKS Commercecon Łódź

Pracowity okres mają przed sobą siatkarki ŁKS Commercecon. Do 5 grudnia mistrzynie Polski rozegrają aż cztery mecze – po dwa w Tauron Lidze i Lidze Mistrzyń. Tylko jedno z tych spotkań odbędzie się w Łodzi.

ŁKS Commercecon Łódź. Fot. Marek Młynarczyk

Już w poniedziałek (27 listopada) o godzinie 19:00 podopieczne Alessandro Chiappiniego rozpoczną we Wrocławiu starcie z #VolleyWrocław. Będzie to mecz 8. kolejki Tauron Ligi. Ta seria spotkań rozpoczęła się już w czwartek w Bielsu-Białej, gdzie BKS Bostik ZGO przegrał 0:3 z PGE Rysicami Rzeszów. Dzień później w łódzkiej hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego Grot Budowlani w trzech setach poradzili sobie z ekipą MOYA Radomka Radom. Po tych konfrontacjach zespoły z Podkarpacia i Łodzi mogły się już skupić na spotkaniach kończących pierwszą rundę grupowej fazy Ligi Mistrzyń. We wtorek w grupie C Grot Budowlani podejmą Fenerbahce Opet Stambuł (godz. 20:30), a dzień później w Rzeszowie PGE Rysice w grupie D zmierzą się z A.Carraro Imoco Conegliano.

Znacznie mniej czasu na przygotowania do rywalizacji w Lidze Mistrzyń będzie miał ŁKS Commercecon. Po poniedziałkowym meczu w stolicy Dolnego Śląska łodzianki czeka podróż do Francji na mecz z Volero Le Cannet. Starcie z liderem grupy E rozpocznie się w czwartek o godzinie 20:30. Po Lazurowym Wybrzeżu mistrzynie Polski odwiedzą Kalisz, gdzie w niedzielę 3 grudnia w Tauron Lidze zagrają z Energą MKS (godz. 19:00). Dwa dni później walczyć już będą z ukraińskim SC Prometey Dnipro. To spotkanie w Lidze Mistrzyń zostanie rozegrane w hali „Ziuny” przy al. Unii Lubelskiej (godz. 18:00).

ZOBACZ TAKŻE