Decaposte otwiera siedzibę w Łodzi. Francuski lider z biurem w Ogrodowa Office

W biurowcu Ogrodowa Office (ul. Ogrodowa 8) centrum badawczo-rozwojowe otworzyła wczoraj (17 maja) francuska firma Docaposte, która w ramach filii Trust & Sign zainicjowała swoją działalność w Polsce.

fot. ŁÓDŹ.PL
W otwarciu centrum w Łodzi uczestniczył m.in. Pascal Thibout, dyrektor Docaposte Digital Trust Services
4 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Docaposte to spółka będąca francuskim liderem w obszarze cyfrowej i mobilnej transformacji przedsiębiorstw i instytucji. Jej założycielem jest La Poste, największa francuska firma oferująca usługi pocztowe. Docaposte działa w 17 krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej, będąc pracodawcą blisko 6,5 tys. specjalistów technologii cyfrowych. W Łodzi zatrudnia obecnie tylko kilkunastu pracowników, lecz jeszcze do końca bieżącego roku zamierza co najmniej podwoić ich liczbę, by w 2023 r. dysponować co najmniej 40-osobowym zespołem.

Łódzki zespół Docaposte Trust & Sign będzie rozwijać m.in. projekty związane z podpisem elektronicznym, co obok obsługi sektora gamingowego jest jedną z głównych specjalności rozwijającej się francuskiej spółki. 

– Szukamy przede wszystkim osób ze zdolnościami w obszarze research & development [badań i rozwoju – przyp. red.]. W miarę rozwoju centrum będziemy potrzebowali też pracowników obsługi biura, księgowości i in. wspierających tych pracujących z kodem – powiedział Pascal Thibout, dyrektor Docaposte Digital Trust Services, prezes Docaposte Trust & Sign. Zapowiedział, że Polska, jako jeden z krajów z najlepszym zapleczem w obszarze badawczo-rozwojowym w Europie, stanie się punktem startowym dla ekspansji Docaposte do innych krajów Europy – Włoch, Hiszpanii, Rumunii czy Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE