Derby Łodzi w Tauron Lidze na razie na remis. Awansuje ŁKS czy Budowlani?

Odkąd okazało się, że w ćwierćfinałach fazy play-off Tauron Ligi zmierzą się dwa łódzkie zespoły, w zasadzie było pewne, że derbowe starcia dostarczą kibicom przynajmniej tylu emocji, co finał. I tak rzeczywiście się stało. Po pierwszym udanym występie Budowlanych drugi mecz padł łupem ŁKS. Zatem o awansie i o tym, kto w tym sezonie powalczy o medale, zdecyduje sobotnie spotkanie w łódzkiej Sport Arenie.

mecz siatkówki
Derby Łodzi w Tauron Lidze, fot. lodz.pl
5 zdjęć
mecz siatkówki
mecz siatkówki
mecz siatkówki
mecz siatkówki
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Przed trzecim meczem ćwierćfinałowym (play-offy rozgrywane są do dwóch zwycięstw) nie sposób wskazać faworyta. Obie drużyny borykają się z kontuzjami, obie też w dwóch pierwszych spotkaniach pokazały swoje atuty. W zespole ŁKS-u Commercecon Łódź z pewnością zabraknie Valentiny Diouf. Podstawowa atakująca boryka się z urazem kolana, a to sprawiło, że nie wystąpiła ani w pierwszych ćwierćfinałowych derbach, ani w drugich. Nic nie wskazuje też na to, żeby na parkiecie pojawiła się w sobotę. W ekipie Grot Budowlanych Łódź groźnie wyglądającej kontuzji doznała w ostatnim meczu rozgrywająca Ewelina Wilińska. Wciąż nie wiadomo, na ile kapitan drużyny będzie sprawna w weekend.

Asy w rękawach

Ostatni derbowy pojedynek pokazał, że obie drużyny mają swoje asy w rękawach. W drużynie ŁKS-u jest nim z pewnością odbudowująca formę po kontuzji Zuzanna Górecka. Mimo że w ostatnim meczu nie pojawiła się w wyjściowej piątce, to ratowała zespół w kluczowych momentach i zgarnęła za to statuetkę MVP. W ekipie Budowlanych szalenie niebezpieczna jest Ana Bjelica, która co prawda ma za sobą bardzo nierówny sezon, ale w porę ustabilizowała formę. To ona w ostatnim meczu prowadziła zespół i dawała sygnały do odrabiania strat. Czy podobnie będzie w decydującym starciu? Przekonamy się już najbliższą sobotę, 30 marca. Mecz rozpocznie się o godz. 16:00 w łódzkiej Sport Arenie.

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski:

ŁKS Commercecon Łódź — Grot Budowlani Łódź

Stan rywalizacji: 1:1

Mecz 1

ŁKS Commercecon Łódź — Grot Budowlani Łódź 2:3

(23:25, 26:24, 21:25, 25:22, 10:15)

Mecz 2

Grot Budowlani Łódź — ŁKS Commercecon Łódź 1:3

(18:25, 21:25, 27:25, 22:25)

SONDA

Kto awansuje?

ZOBACZ TAKŻE