Dobry laptop do gier - propozycje marki Asus

Chcesz kupić nowy laptop do gier? Sprawdź propozycje marki Asus! To świetnie oceniane urządzenia w różnych przedziałach cenowych. Jeśli od komputera stacjonarnego wolisz przenośny, sprawdź, czym się kierować przy zakupie najlepszego sprzętu!

Laptop do gier czy komputer stacjonarny?

Zastanawiasz się, czy lepiej zainwestować w laptop gamingowy czy sprzęt stacjonarny? Każda z opcji ma swoich zwolenników. Za komputerem stacjonarnym przemawia to, że w cenie laptopa kupisz komputer stacjonarny o lepszych parametrach. Zwykle jednak na tych wydatkach się nie kończy - trzeba dokupić monitor, klawiaturę, głośniki, mysz - kwota potrafi mocno urosnąć. Na komputer stacjonarny potrzebujesz też odpowiednio dużo miejsca. Trudno też traktować go jako sprzęt, który możesz użyć na spotkaniu lub uczelni - to innych celów niż gra.

Nic dziwnego, że wiele osób wybiera jednak laptopy. Konfiguracja sprzętu jest prostsza - nie musisz podejmować wielu decyzji o dodatkowych urządzeniach i akcesoriach. Sprzęt, chociaż większy i cięższy niż uniwersalne laptopy, możesz zabrać ze sobą w podróż. Dzięki mocnej specyfikacji sprawdzi się także do innych niż gaming zastosowań! W końcu - nie musisz mieć dużo miejsca, by grać na laptopie - kącik gamingowy jest mile widziany, ale nie jest koniecznością!

Laptop gamingowy - jak wybrać?

Jesteś zdecydowany na laptop do gier? Pora określić, jakie są najważniejsze parametry przy wyborze tego rodzaju urządzenia. Taki model znacząco będzie różnić się od urządzeń biurowych - i to nie tylko designem. Wzornictwo to pierwsza wskazówka - gracze lubią efektowne bryły i podświetlenia, nic dziwnego, że producenci wychodzą ich oczekiwaniom naprzeciw. Głównym parametrem, który powinieneś przeanalizować, jest mocny procesor i duża ilość RAM. Nie zaszkodzi też szybki i pojemny dysk. Istotną kwestią jest również dobrej jakości karta graficzna, by w pełni można cieszyć efektami wizualnymi kultowych tytułów. Laptop oznacza również konieczność skupienia się na parametrach wyświetlacza. Tutaj istotna jest przekątna ekranu, rodzielczość, matryca a także - częstotliwość odświeżania. Na liście kluczowych kwestii nie zabraknie również wydajnego układu chłodzenia.

Dla graczy znaczenie ma również wygodna, podświetlana klawiatura, która nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale jest praktyczna przy nocnych rozgrywkach. Nie zapominaj również o liczbie i rozmieszczeniu portów i złączy - z dużą dozą prawdopodobieństwa będziesz podłączał dodatkowe sprzęty i akcesoria - na przykład mysz, głośniki lub słuchawki.

Laptop Asus dla graczy - polecane modele

Zastanawiasz się, który z modeli marki Asus będzie najlepszy dla graczy? Masz duży wybór! Zabacz najchętniej wybierane sprzęty - pamiętaj, że są one dostępne w różnych wariantach.

  • ASUS TUF Gaming F15 FX506HC-HN004W - warty uwagi sprzęt za mniej niż 4000 zł, a więc w bardzo dobrej cenie. Sprzęt ma 15,6 cala, matrycę IPS i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. Częstotliwość odświeżania to z kolei 144 Hz. Za płynne działanie odpowiada sześciordzeniowy procesor Intel Core i5-11400H i aż 16 GB RAM. Karta graficzna w tym modelu to NVIDIA GeForce RTX 3050. Szybki dysk SSD ma pojemność 512 GB. Docenisz zaawansowany układ chłodzenia TUF Gaming F15. Podświetlanie klawiatury możesz dostosować do swoich preferencji, a wyróżniona grupa klawiszy WASD daje przewagę w grze! Urządzenie poradzi sobie także z innymi niż gaming zadaniami. Możesz je zabrać ze sobą poza dom - waży 2,3 kg!
  • ASUS TUF Gaming A15 (2023) FA507NU-LP031W - nowy, świetnie oceniany model za ok. 5000 zł. Parametry ekranu są podobne do opisanego wcześniej modelu. Zwróć za to uwagę na ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen 7 7735HS i 16 GB RAM. Karta graficzna w tym przypadku to mocna NVIDIA GeForce RTX 4050. Szybki dysk SSD ma pojemność 512 GB. Dopracowany układ chłodzenia TUF Gaming A15 sprawi, że przed ulubionymi tytułami możesz spędzić długie godziny. Atrakcyjny design i mocna specyfikacją sprawiają, że to doskonały wybór dla studentów. Bez problemu zabierzesz taki komputer na uczelnię - sprzęt waży 2,2 kg - niewiele jak na model gamingowy!
  • ASUS TUF Dash F15 (2022) FX517ZR-HN007WA - za około 6000 zł czeka na ciebie ten model z ośmiordzeniowym procesorem Intel Core i5-12450H i 16 GB RAM. Karta graficzna w tym sprzęcie to NVIDIA GeForce RTX 3070. Ekran ma 15,6 cala i matrycę IPS. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD. Sterowanie w grach ułatwia podświetlana klawiatura. To najlżejszy sprzęt z zestawienia - waży tylko 2 kg!

Chcesz poznać inne sprzęty producenta? Sprawdź laptopy Asus w sklepie MediaMarkt!

ZOBACZ TAKŻE