Droga rowerowa połączy Łódź z Konstantynowem! Znamy szczegóły [MAPA]

Łódź i Konstantynów Łódzki wspólnie stworzą nową drogę rowerową, która połączy oba miasta.

rowerzyści
Droga rowerowa połączy Łódź z Konstantynowem
5 zdjęć
rowerzyści
rowerzyści
rowerzyści
rowerzyści
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Pomiędzy Łodzią a Konstantynowem Łódzkim codziennie podróżuje wielu mieszkańców aglomeracji. Aby więcej z nich mogło postawić na inne opcje komunikacji niż samochód, władze Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego wspólnie modernizują już linię tramwajową, teraz zaplanowały kolejny wspólny projekt – tym razem przeznaczony dla rowerzystów. 

Nowa rowerowa infrastruktura połączy łódzką Retkinię z centrum Konstantynowa Łódzkiego. Trasa zostanie poprowadzona wśród zieleni, po mało zurbanizowanych terenach, co dodatkowo zachęci i umili podróżowanie, ale też skróci dystans do pokonania między miastami.

Droga rowerowa do Konstantynowa. Którędy ma przebiegać?

Planowana trasa dla rowerzystów rozpocznie się na ul. Łódzkiej przy ul. Krótkiej w centrum Konstantynowa Łódzkiego. Dalej przebiegnie wzdłuż ul. Łódzkiej i ul. Armii Krajowej do ul. Smulskiej w Łodzi. Stąd poprzez ul. Armii Łódź i tereny zielone za ogródkami działkowymi na Retkini dotrze do krańcówki autobusowej przy ul. Kusocińskiego, gdzie połączy się z istniejącą drogą rowerową. Dzięki temu będzie można kontynuować podróż na dwóch kółkach dalej do centrum Łodzi. Całość trasy to niemal 4 km zupełnie nowych dróg rowerowych. Projekty realizowane będą przez poszczególne gminy, jednak w ścisłej koordynacji, aby stworzyć funkcjonalną i sprawną infrastrukturę dla rowerzystów.

ZOBACZ TAKŻE