Remonty dróg w Łodzi. Końcówka prac na Sierakowskiego, Zakładowej i Waltera-Janke [ZDJĘCIA]

Kończą się prace na ul. Sierakowskiego, Zakładowej i Waltera-Janke. Drogowcy układają tu już ostatnie warstwy asfaltu. Na wszystkich trzech ulicach remonty zakończą się jeszcze w marcu.

Remont ul. Waltera-Janke
Remont ul. Waltera-Janke
11 zdjęć
Remont ul. Waltera-Janke
Remont ul. Waltera-Janke
Remont ul. Waltera-Janke
Remont ul. Waltera-Janke
Remont ul. Sierakowskiego
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Sierakowskiego

Na ul. Sierakowskiego remont objął odcinek od ul. Pojezierskiej do ul. Limanowskiego. Położono tu chodniki i pierwszą warstwę asfaltu. Powstały też nowe miejsca parkingowe – wykonano je z płyt ażurowych, co pozwoli na ich zazielenienie.

Zakładowa

Nowe chodniki i jezdnia są już także na ul. Zakładowej. Powstały też wygodne wyniesione przystanki MPK Łódź, które ułatwią pasażerom wsiadanie do autobusów. Dla rowerzystów wykonano pasy, które – dzięki zmianom przy skrzyżowaniu z al. Hetmańską – płynnie przeprowadzą ich w ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż alei.

Waltera-Janke

Ul. Waltera-Janke jest remontowana na odcinku od al. Wyszyńskiego do ul. Obywatelskiej. Zakończono już prace na zachodniej jezdni, a drogowcy przenieśli się na wschodnią nitkę.

Po ułożeniu ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu przyjdzie pora na ostatnie prace wykończeniowe i wymalowanie pasów. Gotowe drogi zostaną otwarte dla ruchu w marcu.

ZOBACZ TAKŻE