Drogi w Łodzi. 48 po modernizacji i blisko 200 remontów cząstkowych! [LISTA ULIC]

Pogoda nie rozpieszcza i przyczynia się do powstawania ubytków w drogach. Dlatego w zeszłym roku wykonano liczne remonty cząstkowe, aby jak najlepiej przygotować drogi na zimę.

W 2022 r. wyremontowano niemal 50 ulic, wykonano też blisko 200 remontów cząstkowych, fot. LODZ.PL
9 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają dodatnie temperatury w dzień, ujemne w nocy, a do tego opady. To najprostsza droga do powstawania dziur w nawierzchniach jezdni. Oprócz interwencyjnego łatania ubytków asfaltem lanym, wykonywane są remonty cząstkowe, czyli naprawy polegające na sfrezowaniu fragmentu nawierzchni i ułożeniu nowej. Aby w miarę możliwości jak najlepiej przygotować drogi na zimę, w minionym roku wykonano remonty cząstkowe w 177 lokalizacjach w całym mieście. Na Widzewie 34 punkty, 22 na Polesiu, 27 lokalizacji w Śródmieściu, 40 napraw na Górnej i 54 na Bałutach. Nowy asfalt ułożono łącznie na powierzchni 42 tys. m2. To 6 boisk piłkarskich nowej nawierzchni.

Oprócz tego zrealizowano 48 modernizacji dróg. Tak duża skala inwestycji i remontów cząstkowych pozwoliła zażegnać na wielu ulicach problem z dziurami. Między innymi na Kaczeńcowej, Brukowej, św. Teresy, Wiączyńskiej, Olechowskiej,  Telefonicznej, Śląskiej, Strażackiej, Paradnej, Matek Polskich, Maratońskiej, Popiełuszki, Hetmańskiej czy Krańcowej. Zrealizowano również wiele mniejszych zadań inwestycyjnych jak remont skrzyżowania Lodowej z Dąbrowskiego czy przebudowa odcinków ul. Giewont, Okólnej, Skrajnej, czy Boya-Żeleńskiego.

Lolejne ulice czekają jeszcze na swoją kolei i aby jak najlepiej utrzymać ich stan, wykonywane będą kolejne zabezpieczenia, remonty cząstkowe i modernizacje. Ostatnio podpisana została m.in. umowa na przebudowę ul. Szczecińskiej.

PLIKI DO POBRANIA

Lista remontowanych ulic

Lista remontów cząstkowych