Pasażerowie stacji będą mieli do dyspozycji łącznie pięć peronów wyposażonych w ławki, wiaty i osłonięte poczekalnie. Jeszcze w 2022 r. mają zostać zamontowane wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej oraz monitoring.
Łódź Kaliska z większą przepustowością
Inwestycja pozwoli na zlikwidowanie tzw. wąskiego gardła, czyli jednotorowego połączenia z Łodzi Kaliskiej przez Łódź Kaliską Towarową do stacji Łódź Chojny, a dalej w kierunku woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zwiększy się efektywność kolei – możliwe będzie prowadzenie większej liczby pociągów, sprawniejsze podróże od Kutna i Łowicza (z linii nr 15) w stronę Zduńskiej Woli, Sieradza, Kalisza (linią nr 14) oraz Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Skarżyska, Dębicy (linią nr 25). Tory dostosowano do prędkości 100 km/h (wcześniej limitem było 40 km/h).
Nowe przejścia podziemne przy dworcu Kaliskim
Poruszanie się po Kaliskim ułatwią dwa nowe przejścia podziemne. Jedno stanowi przedłużenie tunelu do dworca i prowadzi na perony 4 i 5. Drugim przejściem, pod wschodnim wiaduktem, dotrzemy z placu przed dworcem PKP w kierunku dworca autobusowego, gdzie krańcówkę ma też MPK Łódź.
Skorzysta tunel średnicowy pod Łodzią
Kompleksowa modernizacja stacji Łódź Kaliska to istotny element przebudowy Łódzkiego Węzła Kolejowego. Po zakończeniu budowy tunelu średnicowego na stacji zatrzymają się pociągi kursujące podziemną trasą z Łodzi Fabrycznej oraz nowych przystanków: Łódź Śródmieście, Łódź Polesie i Łódź Koziny.