EC1 Łódź. Czym będzie Narodowe Centrum Kultury Filmowej? Otwarcie już niedługo!

Wielkimi krokami zbliża się koniec inwestycji w modernizację zabytkowej elektrociepłowni EC1 przy ul. Targowej i stworzenie w zabytkowych wnętrzach wielofunkcyjnego centrum kulturalno-naukowo-rozrywkowego. Jedną z jego najważniejszych części będzie Narodowe Centrum Kultury Filmowej.

nckf kino polonia
Kino Polonia przedstawi rozwój kultury filmowej i rodzimej kinematografii z perspektywy widza
6 zdjęć
nckf kino polonia
nckf kino polonia
nckf kino polonia
nckf kino polonia
nckf kino polonia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

NCKF będzie wyjątkowym miejscem dla wszystkich zainteresowanych światem filmu i kulturą audiowizualną, centrum wiedzy i spotkań wokół. Na jego przestrzeń złożą się trzy wystawy. Mechaniczne Oko ukazujące kulturowy wymiar filmu i kina przez pryzmat ewolucji technologii audiowizualnych. Znajdziemy tu oryginalne eksponaty i interaktywne repliki, instalacje multimedialne i przestrzenne projekcje. 

Materia Kina będzie interaktywną „grą w film”: od powstania scenariusza, przez budżet, casting i pracę na planie po postprodukcję i dystrybucję.

Kino Polonia w NCKF

Natomiast Kino Polonia przedstawi rozwój kultury filmowej i rodzimej kinematografii z perspektywy widza. Będą tu pokazane miejsca, filmy, twórcy i wydarzenia; trendy, mody, znaki czasów, w sumie 120 lat historii kina w wyjątkowej przestrzeni.

Obok tego w NCKF możemy odwiedzać dla wystaw czasowych, spotkań, warsztatów, zajęć edukacyjnych, prezentacji i pokazów, pracowni badawczej z multimedialną biblioteką oraz trzy-salowego kina.

ZOBACZ TAKŻE