EC1 Łódź. Powstała wystawa poświęcona globalnemu ociepleniu [ZDJĘCIA]

Na czym polega efekt cieplarniany? Jakie działania musimy podjąć, aby skutecznie zmierzyć się ze skutkami zmian klimatycznych? To pytania, na które odpowiedzi szuka nowa wystawa w Centrum Nauki i Techniki EC1 „Klimat na zakręcie”.

wystawa o klimacie
Wystawa w Centrum Nauki i Techniki EC1 „Klimat na zakręcie”
7 zdjęć
wystawa o klimacie
wystawa o klimacie
wystawa o klimacie
wystawa o klimacie
wystawa o klimacie
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Ekspozycja powstała w wyniku konferencji i warsztatów „Młodzi na zakręcie”, które odbyły się tam na początku listopada. Udział w nich wzięło ok. 300 uczniów liceów z całej Polski, m.in. z Katowic, Częstochowy, Krakowa, Szczytna, Poznania i oczywiście Łodzi. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających CNiT EC1 od 1 grudnia w ramach biletu do placówki.

– Tworząc wystawę "Klimat na zakręcie" chcieliśmy ułatwić zrozumienie procesów związanych z globalnym ociepleniem. Naukowcy są dziś zgodni co do tego, że za zmiany klimatu na Ziemi odpowiada działalność człowieka. Wśród specjalistów zajmujących się tym zagadnieniem, konsensus sięgnął 99%. Nazwa wystawy – "Klimat na zakręcie" – nawiązuje do zatem do obecnego stanu klimatu naszej planety – powiedziała Magdalena Kosiada-Sylburska, kierowniczka CNiT EC1.

Ekspozycja powstawała we współpracy z WWF Polska oraz naukowcami z Uniwersytetu Łódzkiego. Do jej projektowania zaproszono młodzież z VI Liceum Ogólnokształcącego oraz studentki i studentów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ.

ZOBACZ TAKŻE