EC1 Łódź z ofertą na nowy semestr dla uczniów i nauczycieli. Te zajęcia mogą wiele nauczyć!

Centrum Nauki i Techniki EC1, w odpowiedzi na współczesne potrzeby uczniów i nauczycieli, zaprasza ich do zapoznania się z ofertą zajęć dla grup szkolnych na nowy semestr 2022/2023.

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć dla grup szkolnych na nowy semestr 2022/2023, fot. ŁÓDŹ.PL

Oferta szkolna Centrum Nauki i Techniki EC1, to pięć rodzajów zajęć. Wśród nich znalazły się warsztaty laboratoryjne, całodniowe, kompleksowe pakiety zajęć i aktywności na terenie byłej łódzkiej elektrowni, a także zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej. Wszystkie warsztaty prowadzone są przez doświadczoną kadrę specjalistów i wspierają realizację postaw programowych zawartych w programie nauczania takich przedmiotów jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, muzyka i przyroda.

Warsztaty laboratoryjne

„Herbata wymiata, czyli czaj pod lupą" oraz „Gruntownie o glebach", to tematy warsztatów laboratoryjnych w nowym semestrze 2022/2023. W trakcie zajęć poruszane będą takie zagadnienia jak: wskaźniki alkacymetryczne, reakcje utleniania i redukcji oraz związki kompleksowe. Elementem programu edukacji ekologicznej realizowanego w Centrum Nauki i Techniki EC1 będą warsztaty PiątEKO. Zawarta jest w nich m.in. MEGAenergetyczna gra terenowa „Od węgla do uranu" i zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 z narracją przewodnika, które zawsze dostarczają wielu pozytywnych emocji. Grupom szkolnym zainteresowanym kompleksowymi i całodniowymi pakietami zajęć i aktywności, Centrum Nauki i Techniki EC1 proponuje „Piątkę w Centrum", a wszyscy, którzy marzą o zabraniu w inny wymiar nauki z mogą skorzystać z „Zajęć z klasą<font face="Roboto, sans-serif"></font>lub „Spotkania w kręgu nauki".

Wystawy stałe

Oferta Centrum Nauki i Techniki EC1, to jednak przede wszystkim trzy wystawy stałe: „Przetwarzanie Energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji” oraz „Mikroświat - Makroświat”, którą wspaniale uzupełniają seanse nowoczesnego Kina Sferycznego. Ekspozycje Centrum warto zwiedzać z przewodnikiem. Będzie to niezapomniana przygoda, podczas której uczestnicy uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także usłyszą mnóstwo ciekawostek i anegdot.

Ulica Żywiołów

Do naukowej zabawy i zwiedzania swoich przestrzeni zaprasza również Ulica Żywiołów, która w ramach Uniwersytetu Żywiołów proponuje grupowe zajęcia dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, opierające się na podstawie programowej przewidzianej dla konkretnego etapu edukacji.

Rezerwacji zajęć należy dokonywać poprzez wcześniejszy kontakt z Wydziałem Obsługi Klienta EC1 pod numerem tel. 42 600 61 00 wew. 1 lub wysyłając e-mail na adres: informacja@ec1lodz.pl. Szczegóły dotyczące zajęć znajdują się na stronie internetowej Centrum Nauki i Techniki.

ZOBACZ TAKŻE