EkoEksperymentarium dla młodzieży. To nowa platforma edukacyjna od kolektywu „Mamy Projekt"

Łódzki kolektyw „Mamy Projekt" stworzył innowacyjny portal dla młodzieży, na którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ochronie klimatu. Z portalu można korzystać zarówno w szkole, jak i w domu i to bez żadnych opłat.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Mamy Projekt razem z ekspertami, metodykami i ekologami stworzyli w sieci przyjazne miejsce, do którego zapraszają zarówno nauczycieli, jak i młodych ludzi, szukających atrakcyjnie podanej wiedzy o klimacie. To dynamiczne lekcje-strony, opowiadające o ekologii za pomocą krótkich tekstów, komiksu, gier i filmów. 

– Edukacja klimatyczna to niezwykle ważny temat. EkoEksperymentarium przekazuje te treści w ciekawy i innowacyjny sposób dostosowany do potrzeb młodych ludzi. Portal pomaga też nauczycielom, którzy chcą uczyć o klimacie, ekologii i zrównoważonym rozwoju. Całość została opracowana tak, żeby można było korzystać z EkoEksperymentarium na lekcjach biologii, geografii, chemii czy języka polskiego. Młodzieży, z którą pracuję, portal bardzo się spodobał – docenili grafiki, układ materiału i konkretny przekaz! Jestem pewna, że zgamifikowana forma zachęci uczniów do scrollowania i poszukiwania wiedzy – mówi Bogusia Mikołajczyk, superbelferka i autorka fanpage'a Biologus designans.

Pierwszym tematem poruszonym na mlodzi.ekoeksperymentarium.pl jest woda. Twórcy podjęli ten temat, by pokazać, jak ważna jest ochrona zasobów wodnych.

Z portalu EkoEksperymentarium można korzystać za darmo, bez pobierania aplikacji czy podawania danych osobowych. Kolejne lekcje, powstające przy współpracy z Fundacją Lafarge Wspólnie, są w przygotowaniu i w najbliższym czasie na: mlodzi.ekoeksperymentarium.pl pojawią się kolejne ważne tematy: ślad węglowy oraz energia i ciepło.

ZOBACZ TAKŻE