Ekoeksperymentarium - nowa odsłona darmowej gry o ekologii dla dzieci i rodziców

Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest ślad węglowy, jak i dlaczego warto oszczędzać wodę i jak rozsądnie podróżować? EkoEksperymentarium.pl otwiera nowy pokój zagadek i zachęca do gry.

fot. ekoeksperymentarium.pl
Poznawaj ciekawostki o ekologii
3 zdjęcia
fot. ekoeksperymentarium.pl
fot. ekoeksperymentarium.pl
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Gra została opracowana z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 11 lat, ich rodzicach i nauczycielach. Można w nią grać samodzielnie, całą rodziną lub w czasie lekcji, zarówno w klasie, jak i zdalnie. EkoEksperymentarium to w rzeczywistości cykl ekozajęć przedstawionych w bardzo atrakcyjny sposób. Można je zrealizować w domu lub w ramach edukacji zdalnej. W wirtualnym domu można odwiedzić łazienkę, kuchnię, salon i pokój dziecięcy, w których ukryte zostały zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie śmieci. Każde pomieszczenie to pół godziny zabaw i łamigłówek. 

– Ekologia jest w podstawie programowej i staje się coraz ważniejszym społecznie tematem. Musimy o tym z dziećmi rozmawiać rzeczowo i konkretnie, ale bez straszenia – mówi Agnieszka Halicka, nauczycielka i autorka bloga edutriki.pl. – Eksperymentarium daje nam możliwość mówienia o ważnych tematach związanych z ochroną środowiska poprzez zabawę. Graliśmy online w ubiegłym roku, a w tym będziemy wykorzystywać tę grę na tablicy elektronicznej w klasie.
Czego dowiedzą się dzieci i dorośli? Gra podpowie im m.in., jak zmywać naczynia, nie szkodząc środowisku, jak segregować śmieci czy jak zrobić ekopranie. Dodatkowo, w pokoju dziecięcym graczy czekają 4 ekowyzwania. – W grze wyjaśniamy, co kryje się pod hasłem „ślad węglowy”. Pokazujemy, że każdy z nas odpowiada za emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, a im więcej tych gazów uwalniamy, tym cieplej robi się na Ziemi. Zmiany klimatu to ważny temat, a my chcemy, żeby od najmłodszych lat dzieci miały świadomość, że wszyscy powinniśmy dbać o to, aby temperatura na świecie nie wzrastała – podsumowuje Małgosia Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

Gra dostępna tutaj: <link https://ekoeksperymentarium.pl/graj/>ekoeksperymentarium.pl/graj/</link>

ZOBACZ TAKŻE