Fabryka Aktywności Miejskiej. Warsztaty i spotkania o przyszłości i przeszłości Łodzi

600. urodziny Łodzi powoli dobiegają końca, więc nadszedł czas na planowanie kolejnych stuleci. Fabryka Aktywności Miejskiej zaprasza na wielopokoleniowe spotkania dla wszystkich łodzian, którzy mają pomysł na to, jak powinna rozwijać się Łódź.

fabryka
Fabryka Aktywności Miejskiej zaprasza na wielopokoleniowe spotkania dla wszystkich łodzian

Przyszłość miasta objawi się w ceramicznych formach. W niedzielę 3 grudnia w Akademickim Centrum Designu przy ul. Księży Młyn 13/15 odbędą się otwarte warsztaty futurologiczne dla osób powyżej 12 roku życia. Pod okiem Kamili Lewandowskiej, absolwentki ASP uczestnicy własnoręcznie stworzą przedmioty codziennego użytku, które będą nawiązywały do przyszłości Łodzi. Prace zostaną później prezentowane na wystawie w Fabryce Aktywności Miejskiej oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Designu w ACD.

Osoby spragnione ciekawostek o mieście mogą wybrać się 4 grudnia na prelekcję „Łódź, która nie powstała”. Dr Błażej Ciarkowski zabierze uczestników w podróż poprzez czas i marzenia, pomysły i projekty, które nigdy nie zostały zrealizowane. Po prelekcji nastąpi pokaz ekspresjonistycznego filmu science-fiction „Metropolis” z 1927 roku.

Z kolei na piątek 8 grudnia zaplanowano wernisaż wystawy siedmiuset pocztówek zaadresowanych do Łodzi i łodzian podczas lipcowych obchodów 600 urodzin miasta. Wszystkie osoby, które wrzuciły wtedy kartkę do skrzynki, będą mogły podziwiać ją we wnętrzach Fabryki Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10. Tego dnia prezentowane będą też ceramiczne prace wykonane przez młodzież podczas warsztatów futurologicznych w Akademickim Centrum Designu.

Więcej informacji o wydarzeniach z cyklu „Łódź przyszłości” można znaleźć na stronie internetowej i FB Fabryki Aktywności Miejskiej.

ZOBACZ TAKŻE