Festiwal Kryminału w MSK Karolew. Kiedy się rozpoczyna i co w programie?

Fascynują Cię zagadki kryminalne i uwielbiasz książki, od których ciężko się oderwać? Ten Festiwal jest dla Ciebie! Jeśli dociekanie, kto jest sprawcą to Twoje ulubione zajęcie podczas lektury, na pewno Festiwal zachęci Cię jeszcze bardziej do czytania kryminałów. Miejska Stefa Kultury zaprasza w dniach 15-23 listopada na Festiwal Kryminału do Ośrodka Karolew, filii Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi.

Festiwal Kryminały - plakat
Miejska Stefa Kultury zaprasza w dniach 15-23 listopada na Festiwal Kryminału do Ośrodka Karolew, filii Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi, fot. MSK
4 zdjęcia
Festiwal Kryminały - plakat
Festiwal Kryminału
Festiwal Kryminału
Festiwal Kryminału
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Idea Festiwalu Kryminału

Ideą festiwalu jest prezentacja dobrej literatury kryminalnej. Z czytelnikami spotykają się najlepsi pisarze kryminałów z Polski. Gośćmi tegorocznej, 6. edycji festiwalu będą: Zygmunt Miłoszewski, Andrzej Bart, Ryszard Ćwirlej, Grażyna Bąkiewicz i Anna Kańtoch.

Cały świat kocha powieści kryminalne. To od zawsze jedne z najlepiej sprzedających się książek. Dlaczego? Ponieważ są wciągające, przyjemne i łatwe w odbiorze, a jednocześnie stanowią wyzwanie intelektualne – zagmatwane historie zachęcają do tego, by próbować swoich własnych sił w rozwikłaniu zagadki. Propagujemy dobre kryminały, powieści, które sprawiają, że z zapartym tchem czytasz kolejne strony i nie masz ochoty przestawać. Przyjdź na festiwal i spotkaj się z autorami swoich ulubionych książek – mówi pomysłodawca i koordynator festiwalu, Marcin Filipowicz, pracownik MSK.

Program VI Festiwalu Kryminału

15 listopada (wtorek) godz. 18:00:

Spotkanie z Anną Kańtoch, rozmowa o książce „Jesień zapomnianych".

Prowadzenie: Marcin Filipowicz

17 listopada (czwartek) godz. 18:00:

Spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem i rozmowa o książce „Śmierci ulotny woal"

Prowadzenie: Marcin Filipowicz

21 listopada (poniedziałek) godz. 18:00

Projekcja odcinka serialu pt. „Columbo: Morderstwo przez telefon"

22 listopada (wtorek) godz. 18:00

Spotkanie z Andrzejem Bartem i rozmowa o książce „Śmierć głośna, śmierć cicha"

Prowadzenie: dr hab. Natalia Lemann, prof. UŁ

23 listopada (środa) godz. 18:00

Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim: Powieść kryminalna a obyczajowa na podstawie trylogii „Szacki"

Prowadzenie: Andrzej Rostocki

MSK: Ośrodek Karolew ul. Bratysławska 6A. Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod nr tel. 42 687 02 07 | 501 939 033 lub mailowo: m.filipowicz@msk.lodz.pl.

ZOBACZ TAKŻE