[RE]MAKE Festival. Stwórz krótki film o recyclingu i wygraj sprzęt o wartości 5 tys. zł!

Trwa druga edycja recyklingowego konkursu, w którym mieszkańcy Łodzi mierzą się z twórczym wyzwaniem stworzenia krótkiej formy filmowej na temat elektrycznych śmieci. Na autora lub autorkę najlepszego filmu czeka sprzęt elektroniczny o wartości 5000 zł! Uczestnicy mogą nadsyłać prace do 11 grudnia.

REMAKE Festival
[RE]MAKE Festival. Stwórz krótki film o recyclingu i wygraj sprzęt o wartości 5 tys. zł!
5 zdjęć
REMAKE Festival
REMAKE Festival
REMAKE Festival
REMAKE Festival
REMAKE Festival
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Idea konkursu nawiązuje do stojących w mieście od lipca 2021 r. charakterystycznych czerwonych pojemników na małogabarytowy Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny.

Ekologia na ekranie

XXI w. stawia ludzkości nowe wyzwania, a jednym z nich jest przytłaczająca liczba elektrycznych odpadów, których z roku na rok przybywa w szybkim tempie. Jednym z powodów wydaje się konsumpcjonistyczny styl życia nowoczesnego społeczeństwa. – Zadaniem Fundacji Odzyskaj Środowisko jest pokazywanie, że bycie eko na co dzień nie jest niczym trudnym – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. – Stawiamy na edukację ekologiczną w praktycznym wymiarze.

Walka nie tylko o nagrodę

Stając do rywalizacji w II edycji konkursu, mieszkańcy Łodzi po raz kolejny zabierają głos w sprawie edukacji ekologicznej. – Uczestnicy konkursu walczą o statuetkę Złotej Sowy oraz nagrody, ale tak naprawdę wszyscy podejmujemy wspólny wysiłek – promować wiedzę oraz aktywną postawę w dziedzinie selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Równie ważne, jak kreatywność i estetyka w tworzeniu filmów, będzie w naszej ocenie nieszablonowe podejście do tematu edukacji ekologicznej – wskazuje Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

– Zwycięska praca to film lub animacja, która wywoła emocje w odbiorcach, zmusi do zatrzymania się i zastanowienia nad problemem oraz zainspiruje wszystkich do świadomego podejścia do tematu selektywnej zbiorki odpadów i recyklingu – dodaje Paweł Palus z Europejskiej Platformy Recyklingu, która jest współorganizatorem konkursu.

[RE]MAKE FESTIVAL – zasady

Założenia i formuła konkursu pozostały niezmienne: krótka, 90-sekundowa forma filmowa lub animacja i czerwony pojemnik w roli głównej. Adresatami ponownie są mieszkańcy Łodzi oraz uczniowie i studenci łódzkich szkół i uczelni. Konkurs trwa do 11 grudnia 2022 r. Prace należy zgłaszać na adres: konkurs@odzyskajsrodowisko.pl.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Łódź, MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku ERP Polska.

Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie www.odzyskajsrodowisko.pl

ZOBACZ TAKŻE