Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Siedem dni przepełnionych warsztatami, spotkaniami i dyskusjami

Siedem dni wypełnionych projekcjami, odsłuchami, warsztatami oraz spotkaniami z autorami i bohaterami reportaży telewizyjnych i audio. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu rozpocznie się 16 października i potrwa do 22 października w Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1).

Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Czas dyskusji w oparciu o filmy dokumentalne i reportaże
5 zdjęć
Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu to miejsce na dyskusje o historii, współczesności i przyszłości w oparciu o filmy dokumentalne i reportaże. Stacjonarna część 33. edycji wydarzenia potrwa od 16 do 22 października, natomiast od 16 do 19 października na platformie VOD Think Film zostaną zaprezentowane wybrane filmy z poprzednich edycji.

W programie tegorocznego festiwalu znalazły się m.in.:

  • pokazy z trzech konkursów (filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, reportaży audio),
  • przegląd dokumentów z całego świata,
  • sekcja „Dekady dokumentu”, a w niej kultowa trylogia Godfreya Reggio i Philipa Glassa („Koyaanisqatsi”, „Powaqqatsi”, „Naqoyqatsi”),
  • blok „Łódzkie lęki”, który zostanie zaprezentowany poprzez filmy dokumentalne i reportaże radiowe sprzed lat.

Projekcjom w Muzeum Kinematografii w Łodzi towarzyszyć będą spotkania z autorami, bohaterami dokumentów i reportaży, dziennikarzami, autorami podcastów, naukowcami i specjalistami od tematów poruszanych w filmach. Wśród gości, z którymi będzie można się spotkać podczas Festiwalu, znajdą się m.in. Paweł Drozd (autor podcastu Brzmienie Świata z Lotu Drozda), Agnieszka Obszańska (dziennikarka kulturalna związana z Radiem 357), Michał Oleszczyk (krytyk filmowy, autor podcastu SpoilerMatser – Podcast do słuchania po seansie), Tomasz Patora (dziennikarz śledczy), Dariusz Rosiak (autor podcastu Raport o Stanie Świata).

Wręczenie nagród zaplanowano 21 października w Monopolis. Również w Monopolis od 10 października można oglądać wystawę plakatów filmowych towarzyszącą festiwalowi. Karnety są dostępne w cenach 39–79 zł. Bilety: 10–15 zł. 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: czlowiekwzagrozeniu.pl/program

ZOBACZ TAKŻE