Spacery po Łodzi z ogromnym zainteresowaniem łodzian i turystów [ZDJĘCIA]

Pośród ogromnej liczby atrakcji, jakie odbywają się w 2023 r. w mieście z okazji 600. Urodzin Łodzi, znalazły się różnorodne spacery, oprowadzania i wycieczki. Od czerwca do września Łódzka Organizacja Turystyczna odnotowała ponad 480 takich wydarzeń.

Spacery po Łodzi
Spacery po Łodzi
8 zdjęć
Spacery po Łodzi
Spacery po Łodzi
Spacery po Łodzi
Spacery po Łodzi
Spacery po Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Tematyka spacerów była bardzo różnorodna, a dzięki zaangażowaniu łódzkich przewodników można było poznawać miasto na wiele sposobów. Coś dla siebie mógł znaleźć zarówno pasjonat klasycznego poznawania architektury, jak i miłośnik podążania nieznanym szlakiem łódzkich rzek.

Ponad 150 spacerów w urodzinowy weekend

Tylko w urodzinowy weekend, 28-30 lipca, odbyło się ponad 150 różnorodnych spacerów i oprowadzań po często niedostępnych miejscach oraz zakamarkach naszego miasta, takich jak: podziemny kanał Łódki, zaplecza łódzkich stadionów, Wojskowych Zakładów Lotniczych, Orientarium Zoo Łódź, teatru Pinokio, lotniska, Grupowej Oczyszczalni Ścieków, miejskiej sortowni śmieci czy zajezdni MPK Łódź przy ul. Limanowskiego i ul. Telefonicznej. Liczne instytucje kultury zapraszały na tematyczne spacery. Zwiedzając wystawy i obiekty uczestnicy poznawali historię Łodzi włókienniczej i filmowej, życie rodzin Scheiblerów i Poznańskich, wojenne dzieje Łodzi oraz historię łódzkiego getta. W muzeach na odwiedzających czekało blisko 30 wystaw, a wiele z nich było dostępnych bezpłatnie lub za złotówkę.

Spacery z Łódzką Organizacją Turystyczną

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również cykl bezpłatnych Urodzinowych Spacerów po Łodzi zorganizowany przez Łódzką Organizację Turystyczną. W 91 spacerach, które odbyły się w językach polskim i angielskim, wzięło udział ponad 3500 osób. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy, a godziny rozpoczęcia pozwalały na wzięcie udziału w obydwu. W cykl spacerów zaangażowanych było ponad 30 przewodników, którzy dzięki swojej pasji, wiedzy i zamiłowaniu do Łodzi, prowadzili każdy spacer w unikalny dla siebie sposób.

Choć sezon turystyczny w tym roku dobiegł już końca, to organizatorzy spacerów wciąż proponują odkrywanie Łodzi. Wykaz spacerów jest publikowany i regularnie aktualizowany na stronie www.lodz.travel/spacery.

ZOBACZ TAKŻE