Finał Miss Universe 2022. Wśród kandydatek Aleksandra Klepaczka spod Łodzi

Pochodząca z Bukowca w województwie łódzkim 23-letnia Aleksandra Klepaczka, Miss Polski 2022, będzie 14 stycznia reprezentować nasz kraj w finale 71. konkursu Miss Universe, który odbędzie w Nowym Orleanie w USA.

Pochodząca z Bukowca w województwie łódzkim 23-letnia Aleksandra Klepaczka, Miss Polski 2022, będzie 14 stycznia reprezentować nasz kraj w finale 71. konkursu Miss Universe, fot. Miss Polski

Wyjątkowa suknia

Ola Klepaczka już od blisko dwóch tygodni przebywa na zgrupowaniu pretendentek do korony Miss Universe, przygotowując się do gali finałowej. W preeliminacjach, które dla kandydatek są pierwszą okazją prezentacji przed konkursowym jury, nasza Miss wystąpiła w sukni wieczorowej, kostiumie kąpielowym i stroju narodowym, który przygotowała dla niej Agnieszka Lechańska z salonu Mona Lissa z Łodzi.

– Strój jest inspirowany polskimi barwami narodowymi. Biała tkanina, oznaczająca lojalność i honor, przeplata się z czerwonymi makami. Kolor czerwony oznacza miłość, poświęcenie i odwagę. Kwiat maku symbolizuje walkę Polski o niepodległość. Mak polny – delikatny i bardzo trwały kwiat, jest częstym elementem krajobrazu w Polsce. Dla mnie to także symbol tolerancji i siły kobiet, które dźwigają na swoich barkach odpowiedzialność za dom i rodzinę – mówi o kreacji Aleksandra Klepaczka.

Za projekt sukni wieczorowej odpowiedzialna była Viola Piekut. Przygotowanie stroju trwało kilka tygodni, a efektem pracy projektantki jest kreacja uszyta ze specjalnej tkaniny sprowadzonej z Francji, ręcznie wyszywanej aplikacjami i kamieniami.  Wdzięcznie podkreśla sylwetkę kandydatki i wspaniale błyszczy na scenie.

Miss Universe

Konkurs Miss Universe to obok Miss World najważniejszy konkursem piękności na świecie. O ile jednak Polki zdobywały koronę Miss World już dwukrotnie (w 1989 r. Aneta Kręglicka, a w 2022 r. łodzianka Karolina Bielawska), w konkursie Miss Universe nie odniosły jeszcze tak spektakularnego sukcesu.

Galę Miss Universe 2022 można będzie śledzić na oficjalnym kanale konkursy w serwisie YouTube. Finał rozpocznie się o godzinie 1:45 w nocy z 14 na 15 stycznia.

Kolejny casting do konkursu Miss Polski 2023 odbędzie się w 21 stycznia 2023 r. w Warszawie. Zgłoszenia przez www.misspolski.pl/zgloszenie-miss-polski.

ZOBACZ TAKŻE