Folwark Scheiblera zyska nowe życie. Dom wielorodzinny, handel, usługi i mnóstwo zieleni [WIZUALIAZACJE]

Nieco odkładany projekt rewitalizacji zapomnianej części dawnego imperium Karola Scheiblera – pozostałości po starym folwarku przy parku Nad Jasieniem, na wschodnim końcu ul. Tymienieckiego – doczeka się realizacji.

Folwark Scheiblera - wizualizacja
Folwark Scheiblera zyska nowe życie, wiz. mat. pras.
14 zdjęć
Folwark Scheiblera - wizualizacja
Folwark Scheiblera - wizualizacja
Folwark Scheiblera - wizualizacja
Folwark Scheiblera - wizualizacja
Folwark Scheiblera - wizualizacja
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Łódzka firma Vision Development przekształci to miejsce w kompleks nawiązujący do idei mixed-use (mieszanej funkcjonalności), w którym w wyważonych proporcjach łączą się funkcje mieszkalne i handlowo-usługowe.  

Zabytkowy spichlerz oraz tzw. mleczarnia (chlewnia) po gruntownym remoncie zostaną zaadaptowane do pełnienia funkcji usługowo-handlowych (ok. 2 tys. mkw. powierzchni użytkowej). Resztę terenu folwarku (prawie 12 tys. mkw.) zajmie nowa zabudowa. Powstać ma tam 7-kondygnacyjny dom wielorodzinny, zbudowany na planie litery E (242 apartamenty) oraz cztery domy jednorodzinne. Ponieważ stanie na terenie objętym nadzorem konserwatorskim, wizerunkowo ma nawiązywać do historycznej zabudowy z czerwonej cegły. 

Sąsiedztwo parku jest dla inwestora sporym wyzwaniem. Nowa zabudowa powinna dobrze wpisywać się w otoczenie, dlatego cała inwestycja ma docelowo tonąć w zieleni, i to nie tylko na poziomie gruntu, ale także na dachach i tarasach budynków.

Uzupełnieniem inwestycji będzie nowa droga, która połączy teren inwestycji z al. Śmigłego-Rydza.

Autorem projektu folwarku jest pracownia architektoniczna Design Lab Group.

ZOBACZ TAKŻE