Wyjątkowy klub sąsiedzki otwarty na osiedlu Enklawa Pienista. „Sąsiadkowo" jedyne takie w Łodzi

Na osiedlu Enklawa Pienista (ul. Pienista 80) do użytku mieszkańców oddano klub sąsiedzki. Miejsce nazwane „Sąsiadkowem” ma ułatwiać nawiązywanie sąsiedzkich relacji pomiędzy mieszkańcami, którzy na ul. Pienistej mieszkają dopiero od sześciu miesięcy.

Sasiadkowo na osiedlu Pienista
Wszyscy mieszkańcy Enklawy Pienista otrzymali do „Sąsiadkowa” własne klucze. Mogą korzystać z klubów wedle uznania.
6 zdjęć
Sasiadkowo na osiedlu Pienista
Sasiadkowo na osiedlu Pienista
Sasiadkowo na osiedlu Pienista
Sasiadkowo na osiedlu Pienista
Sasiadkowo na osiedlu Pienista
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Klub powstał z inicjatywy dewelopera, łódzkiej firmy Golden Lion Development, która zrealizowała inwestycję (73 mieszkania w dwóch budynkach), chcąc także zaoferować lokatorom miejsce do wspólnego spędzania czasu.

– Ideą takich klubów jest nawiązywanie i rozwijanie relacji sąsiedzkich, które są dziś niezwykle potrzebne w  zanonimizowanych społecznościach – mówi Michał Karpacki, prezes Golden Lion Development. – „Sąsiadkowo” stwarza warunki do tego, żeby wspólnie usiąść, porozmawiać, poznać się bliżej.  

Klub podzielony jest na dwie strefy: w pierwszej króluje kanapa i stojący przed nią telewizor z konsolą do gier, a druga stanowi bawialnię dla dzieci, które mają do dyspozycji stół do trambambuli, zabawki, książki i gry planszowe. Obok kącik kawowy dla rodziców. Do tego pomieszczenia przylega zewnętrzny ogródek z ogrodowymi meblami. Tak samo wyglądać drugie „Sąsiadkowo”, identyczna sąsiedzka przestrzeń w drugim budynku inwestycji Enklawa Pienista. Deweloper zapowiada, że w kolejnym etapie rozbudowy osiedla „Enklawa Natury”, projekt klubów sąsiedzkich będzie kontynuowany.

ZOBACZ TAKŻE