Gdzie wynająć, a gdzie na pewno nie wynajmować samochodu?

Wynajem samochodu to usługa coraz bardziej popularna na rynku. Za sprawą rosnącej konkurencji ceny za wynajem spadają, jednak czy warto wynająć samochód z najtańszej oferty? Bezsprzecznie decydując się na wynajem auta warto zwrócić uwagę na jakość usługi a przede wszystkim bezpieczeństwo jakie gwarantuje nam poruszanie się wynajętym samochodem. Tym samym jeśli chcemy wynająć samochód dobrze jest skorzystać z profesjonalnej wypożyczalni samochodów zapewniającej kompleksową obsługę.

Comfortcar Łódź
3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Wynajem samochodu z wypożyczalni

Wciąż wiele osób obawia się korzystać z wypożyczalni samochodów zupełnie bezpodstawnie. Stereotyp wypożyczalni, w której klient zostawił fortunę za wynajem, musi uiścić niemała kaucję i w pełni odpowiada za każdą szkodę na wynajętym samochodzie już dawno jest nieaktualnym obrazem usług wypożyczalni. Nowoczesne wypożyczalnie samochodów posiadają nie tylko rozbudowaną flotę pojazdów do wyboru, nie tylko samochodów osobowych w każdym segmencie rynku, ale również samochody dostawce, terenowe, zabytkowe, ciężarowe, specjalne o przeznaczeniu budowlanym, logistycznym itd. Korzystając z wypożyczalni samochodów zyskujemy samochód do pełnej dyspozycji. Warunki wynajmu różnią się pomiędzy wypożyczalniami, jednak standardem zaczyna być wynajem z możliwości wyjazdu samochodem poza granice kraju, bez limitu przejechanych kilometrów. 

Skąd wynająć samochód?

Znana marka wypożyczalni wcale nie gwarantuje komfortowych warunków usługi. Bardzo często to właśnie światowe marki wypożyczalni oferują klientom wielostronicowe umowy wynajmu pisane drobnym drukiem, zawierające mnóstwo zapisów niekorzystnych dla klienta. Treść umowy powinna być jasna, przejrzysta, zwięzła i nie budząca wątpliwości. Z treścią umowy powinna być możliwość zapoznać się zanim na wynajem się zdecydujemy. Nie oznacza to także, iż warto wynająć auto z firmy, która nie żąda pisemnej umowy. Wszystkie warunki, zarówno uprawnienia, jak i obowiązki wynajmującego powinny być w umowie określone, zwłaszcza dotyczące opłat oraz odpowiedzialności. 

Jakie cechy wypożyczalni powinna posiadać dobra oferta wynajmu?

Jakość floty wypożyczalni samochodów winna korespondować z cennikiem. To samochody są wizytówką wypożyczalni, nie mogą być one w nagannym stanie technicznym, czy wizualnym. Im nowsze samochody i lepiej wyposażone, tym samochody cieszą się większym zainteresowaniem. kluczowa jest elastyczność oferty wynajmu. Potrzeby klientów są bardzo różne, co wypożyczalnia powinna przewidzieć oferując samochody różnego typu z przeznaczeniem na planowany i nieplanowany urlop, wakacje, weekendowy wypad, jednodniowe wycieczki, czy jako samochód zastępczy w razie kolizji, awarii itp. Jak wybrać dobrą wypożyczalnie? Zobacz : https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/dobra-wypozyczalnia-samochodow-jaka-wybrac/

Szeroki wachlarz usług opcjonalnych

Oprócz podstawowej usługi jaką jest wynajem auta bez kaucji, ograniczeniami limitem kilometrów ważne są także usługi dodatkowe i płatne dodatkowo jako doposażenie auta w bagażnik dachowy, nawigacje GPS, fotelik samochodowy itp. Bardzo ważne są również warianty ubezpieczenia jak dopłata za brak wkładu własnego czy rozszerzone assistance. Dość istotną kwestią jest możliwość rezerwacji samochodu w wybranym terminie online, telefonicznie, jak też bezgotówkowe rozliczenie, brak ukrytych kosztów. 

Samochody to nie wszystko

Idealna wypożyczalnia samochodów to nie tylko komfortowe samochody, ale również profesjonalna, kompetentna, uprzejma obsługa klienta, dostępność pod względem kontaktu, również online. mili, pomocni pracownicy doradzający klientom optymalne rozwiązania, jak też odpowiadając wyczerpująco na wszelkie pytania, reagujący na zgłaszane problemy z samochodem, gwarancja assistance 24h to istotne cechy oferty wypożyczalni. Ponadto nie ma co się oszukiwać, ważna jest także cena. Stawki dobowe powinny uwzględniać stosunek jakości gwarantowanej usługi. 

Łódzki rynek wypożyczalni

Wybór wśród lokalnych wypożyczalni na łódzkim rynku jest całkiem spory. Poza uznanymi markami wypożyczalni znanych na całym świecie dostępne mamy również rodzime firmy przewyższające jakością usług światowych gigantów. Jedną z takich wypożyczalni jest Comfortcar Łódź, wypożyczalnia o ugruntowanej pozycji marki ogólnopolskiej, ciesząca się pozytywną opinia klientów, jak też kompleksową ofertą usług dla biznesu, jak i klientów indywidualnych. Dzięki współpracy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi zapewnia szybki wynajem samochodów zastępczych z OC.

ZOBACZ TAKŻE