Ginger up studio Karoliny Lewińskiej. Potrenujesz tam w komforcie fizycznym i psychicznym [ZDJĘCIA]

Karolina Lewińska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie zdobyła wykształcenie w dziedzinie choreografii, oraz certyfikowaną nauczycielką pilatesu. Od kilku lat prowadzi w Łodzi Ginger up studio, gdzie w kameralnej przestrzeni łączy ruch z innymi kreatywnymi działaniami.

Ginger up studio
Ginger up studio

– Ukończyłam Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim ze specjalizacją choreografii i techniki tańca oraz antropologii kulturowej. Ruch towarzyszy mi od dziecka, przez wiele lat prowadziłam różnego rodzaju zajęcia ruchowe, a w 2015 r. otworzyłam studio pilatesu, w którym uczę dziś – mówi Karolina. – Ginger up studio mieści się w zabytkowej kamienicy przy ul. Próchnika 5, w samym centrum Łodzi. Kameralna przestrzeń, spokój i przyjazne wnętrze tworzą nastrój tego miejsca. Poza aktywnością ruchową uwielbiam włoskie klimaty, co można łatwo zaobserwować, odwiedzając moje studio – dodaje.

W zgodzie ze sobą

– Pracowałam w mniejszych i większych klubach fitness oraz szkołach tańca. Bardzo przeszkadzał mi w nich hałas. Uważałam, że psuje on atmosferę tych miejsc – tłumaczy Karolina. – Potrzebowałam przestrzeni, w której mogłabym trenować w komforcie fizycznym i psychicznym, z większą uważnością na siebie. Naturalny, zdrowy, wykonywany z przyjemności – taki według mnie powinien być ruch. Bez zagłuszania siebie i swoich potrzeb głośną muzyką czy ostrym światłem. W zgodzie z tą ideą powstało Ginger up studio – wyjaśnia. Wnętrze własnego studia pilatesu Karolina urządziła tak, aby dawało poczucie komfortu i sprawiało, że uczestnicy zajęć będą czuć się tu dobrze.

Indywidualne podejście

– Treningi w Ginger up studio są oparte na metodach pilatesu, świadomym ruchu oraz choreoterapii. Wykorzystujemy również techniki oddechowe i relaksacji. Uczymy, jak pracować mądrzej, a nie ciężej, jak mieć sprawne i zdrowe ciało – mówi Karolina. – Nasze zajęcia są dla osób, które chcą zyskać więcej siły, mobilności, swobody w ruchu oraz zmniejszyć dyskomfort i ból. Prowadzimy sesje indywidualne lub w małych, trzy- lub czteroosobowych grupach, dzięki czemu treningi są dopasowane do potrzeb każdego. Zapisać może się każdy, kto potrzebuje bardziej świadomego ruchu. Płeć nie ma znaczenia. Rozpiętość wiekowa jest dość duża, jednak pracujemy wyłącznie z osobami dorosłymi – tłumaczy.

Warsztaty sensoryczne

Ginger up studio to również przestrzeń na działania kreatywne, jak np. warsztaty zapachowe. – Mam szczęście przyjaźnić się z Margo Kubiścik, ekspertką w dziedzinie perfum. Obie chcemy pokazać, że perfumy nie muszą być kojarzone wyłącznie z luksusową sferą życia, a samodzielnie komponowane zapachy są dla każdego na wyciągnięcie ręki – wyjaśnia Karolina. – Warsztaty sensoryczne to czas na relaks i zdobywanie nowych umiejętności olfaktorycznych (węchowych), poznanie perfum i ich historii. Spotykamy się, by odpocząć, otworzyć wspólnie prosecco i razem ze specjalistkami odkryć to, co potrafi nasz węch – mówi.

Pilates – ruch dla każdego

– Pilates to świetna nauka spokoju, cierpliwości i uważności. Jedną z ważniejszych zasad tej metody jest zaangażowanie centralnej części naszego ciała, gdzie budujemy solidny fundament – tłumaczy Karolina. – Minimalistyczny, ale intensywny ruch poprawia jakość naszego życia. Pilates nie jest treningiem tylko dla kobiet czy seniorów. Jest to metoda dla każdej osoby szukającej bardziej świadomego treningu. Nie trzeba mieć dużego doświadczenia, być wysportowanym czy rozciągniętym. Ćwiczymy na matach lub z wykorzystaniem sprzętu, takiego jak piłki i gumy. Regularny trening, koncentracja i skupienie na sobie dają niesamowity efekt oraz lepszy komfort życia – dodaje. 

Pełna oferta zajęć Ginger up studio jest dostępna na stronie mojestudiopilates.pl.

ZOBACZ TAKŻE