Jej książki chwytają za serce. Katarzyna Grabowska wydała ich ponad 20!

Na co dzień jest mamą dwójki dzieci. Ukończyła stosunki międzynarodowe i zdobyła tytuł doktora nauk politycznych, interesuje się kulturą i tradycją Dalekiego Wschodu. Katarzyna Grabowska to także pisarka. W swoich książkach porusza aktualne problemy i zapewnia czytelnikom wiele emocji.

pisarka
Katarzyna Grabowska wydała ponad 20 książek
4 zdjęcia
pisarka
pisarka
pisarka
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Katarzyna Grabowska jest absolwentką etnologii i stosunków międzynarodowych. – Po studiach zrobiłam doktorat z nauk politycznych. Interesuję się kulturą Korei Południowej – mówi. – Mam dwie córki, jedna jest już dorosła, a druga ma 15 lat. Niedawno zakończyłam z moją młodszą córką edukację domową – dodaje. – Od zawsze lubiłam pisać. Jako małe dziecko wymyślałam różne historyjki. W szkole podstawowej i liceum pisałam dłuższe opowieści, które zajmowały kilka zeszytów. Miałam taką potrzebę tworzenia własnego świata. Zaczęłam od gatunku fantasy, w którym najlepiej się czuję, wtedy pozwalam swojej wyobraźni intensywnie działać. Wymyślanie historii pomaga mi oderwać się od rzeczywistości. Piszę również książki obyczajowe, ostatnio nawet coraz więcej – tłumaczy Katarzyna.

Wpływ otoczenia

Gdy Katarzyna urodziła drugą córkę, zaczęła w wolnych chwilach szukać dla siebie zajęcia.
– Starsza córka, dla której wcześniej pisałam i czytałam, podpowiedziała mi, żebym zaczęła znowu coś tworzyć. Wtedy modne były historie z wampirami, więc poprosiła mnie o taką, a ja się zgodziłam i taką napisałam – wyjaśnia. – Córka namówiła mnie do publikowania swoich tekstów na blogu, który sama mi założyła. Jak się okazało, moje opowieści bardzo spodobały się czytelnikom. Naciskali na mnie, żebym zaczęła wysyłać je do wydawnictw. Tak mnie „docisnęli”, że w 2018 roku ukazała się pierwsza drukowana książka z wampirzej serii, „Magia ukryta w kamieniu”. Od czasu mojego debiutu na koncie mam już ponad 20 wydanych książek – mówi Katarzyna.

Wyczekiwany tytuł

– Książkę „Pomiędzy piekłem a niebem” pisałam ponad 10 lat, więc bardzo się z nią związałam. Wracałam do niej wielokrotnie i powtarzałam sobie, że pociągnę tę historię dalej – tłumaczy. – Ta opowieść długo rodziła się w moim sercu. Czytelnicy mówią, że również dla nich ma ona szczególny wydźwięk. Opowiada historię dziewczyny, której choroba odbiera przyszłą karierę i całkowicie zmienia jej dotychczasowe życie. Postanawia razem z przyjaciółką odbyć podróż i spróbować rzeczy, z których wcześniej musiała zrezygnować. Jest to książka ponadczasowa, która daje nadzieję w trudnych momentach. Pokazuje, że nasze życie nie kończy się tu i teraz – wyjaśnia pisarka.

Kolorowa seria

„Kolory przyjaźni” to najnowsza seria Katarzyny Grabowskiej. – Historia opowiada o dwóch przyjaciółkach, Sabinie i Kindze, które zawsze mogą na siebie liczyć. Nastaje zwrotny moment w ich życiu – Kingę bez słowa wyjaśnienia zostawia jej mąż. Nocne odwiedziny przyjaciółki wywracają do góry nogami życie Sabiny. Kobiety próbują się w tym wszystkim odnaleźć. Czy przyjaźń przetrwa, jeśli nagle do tej relacji wmiesza się syn jednej z nich? W książce pojawia się również wątek romantyczny z różnicą wieku pomiędzy kochankami – zdradza autorka. Premiera finałowej trzeciej części odbędzie się 16 lipca.

Akcja serii „Kolory przyjaźni” toczy się w Łodzi. – Staram się, żeby w większości moich książek znalazła się Łódź, nawet jeśli nie jest głównym miejscem akcji. Jestem lokalną patriotką, w „Kolorach przyjaźni” pokazuję miejsca, które sama odwiedziłam i które zapadły mi w pamięć – mówi Katarzyna. – Mam nadzieję, że zainteresuję nimi również czytelników spoza naszego miasta. Razem z bohaterami serii można odkrywać Łódź, przechodząc przez kolejne rozdziały. Opisuję również historie pewnych miejsc, o których nie wiedzą często nawet sami mieszkańcy. Cieszę się, że przez moje książki mogę przybliżyć czytelnikom kawałek naszego miasta – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE