In Vitro w Łodzi. Ruszył nabór do miejskiego programu dofinansowania zabiegów

W poniedziałek 2 stycznia, ruszył nabór do miejskiego programu in vitro. Łódź przeznaczy milion złotych na dofinansowanie procedur dla par, które wymagają specjalistycznej pomocy medycznej, by mieć własne dziecko. Dzięki wsparciu miasta na świat przyszło już 408 maluchów.

in vitro
Ruszył nabór do miejskiego programu in vitro, fot. envato elements

Pary dotknięte problemem mogą zgłaszać się na kwalifikację do dwóch klinik: GAMETA - SZPITAL oraz SALVE MEDICA. W 2023 roku miasto planuje wydać milion złotych na dofinansowanie 200 procedur in vitro. Pary zakwalifikowane do programu mogą skorzystać z 5000 zł dotacji do jednej takiej procedury. A w sumie wnioskować o trzy takie zabiegi.

Kto może zgłosić się do programu In Vitro w Łodzi?

Do programu mogą zgłaszać się pary będące w związku małżeńskim lub partnerskim. Wiek kobiety nie może przekraczać 40 roku życia (w wyjątkowych sytuacjach - 42). Pary zaś muszą zamieszkiwać w Łodzi i tu rozliczać się z podatków.

Miejski program in vitro działa od 2016 r. Rokrocznie na ten cel przeznaczane jest milion złotych. Do tej pory z dofinansowania skorzystało prawie 1200 par, a urodziło się 408 maluchów (w tym 18 par bliźniąt).

ZOBACZ TAKŻE