Inwestycja w ŁSSE. Wörwag Pharma rośnie w siłę, zatrudni około 100 osób

Około 15 mln euro w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestuje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej niemiecka firma farmaceutyczna Wörwag Pharma.

fot. materiały prasowe
Linia produkcyjna Wörwag Pharma Operations
4 zdjęcia
fot. materiały prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W 2021 r. Wörwag Pharma kupiła w Konstantynowie Łódzkim zakład Sensilab (dawna Polfa), który jako Wörwag Pharma Operations przekształca obecnie w swój pierwszy i zarazem najważniejszy ośrodek produkcji suchych form leków (w tabletkach i saszetkach). Nowy właściciel planuje także zwiększenie zatrudnienia – w ciągu 4 lat powstanie ok. 100 nowych miejsc pracy.

– Wraz ze zwiększeniem potencjału grupy o własny zakład produkcyjny osiągamy ważny kamień milowy dla naszych ambitnych celów rozwojowych – mówi Gerhard Mayer, dyrektor zarządzający i finansowy Wörwag Pharma. – Wspólnie z polskim kierownictwem będziemy rozwijać tę fabrykę, aby zbudować centrum doskonałości w zakresie produkcji i rozwoju suchych form leków dla całej naszej grupy.

Najnowocześniejszy park maszynowy w ŁSSE

Kluczową kwestią dla rozwoju zakładu pod Łodzią będzie proces transferu technologii produkcji farmaceutyków oferowanych przez Wörwag Pharma w 35 krajach świata, które od podstaw będą w nim wytwarzane. Wyposażony w najnowocześniejszy park maszynowy zakład w Konstantynowie ma przejąć produkcję 25 produktów leczniczych, a docelowo wytwarzać ich ponad 50 – leków, witamin, minerałów i pierwiastków śladowych (suplementów diety).

Wörwag Pharma - europejski lider rynku farmaceutyków

Wörwag Pharma jest wiodącym w Europie Wschodniej dostawcą m.in. witamin z grupy B, magnezu, farmaceutyków stosowanych w diabetologii, neurologii, immunologii i chorobach układu mięśniowo-szkieletowego. Rodzinna firma, założona w 1971 r. przez dr Fritza Wörwaga pod Stuttgartem, w 2020 r. osiągnęła przychód ponad 235 mln euro, zatrudniając 1200 pracowników w 35 krajach. Na polskim rynku jest obecna od 1997 r. 

Gerhard Meyer nie wyklucza dalszych inwestycji w ŁSSE. Wörwag Pharma zakupiła 2-hektarową działkę sąsiadującą z fabryką w Konstantynowie, która w przyszłości może być bazą do dalszego jej rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE