Jak rozpoznać ekościemę? Dowiesz się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi [SPOTKANIE]

Jak często zdarzyło Ci się kupić coś z metką „eko", ale ten produkt wcale nie był eko? Producenci oszukują konsumentów na każdym kroku, aby zarobić jak najwięcej. Wszywają metki z fałszywym składem ubrań, ukrywają informacje o łańcuchu dostaw, twierdzą, że produkt został wyprodukowany lokalnie, a w nie w odległym Bangladeszu.

Joanna Szabuńko i Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Joanna Szabuńko w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
3 zdjęcia
Joanna Szabuńko i Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Joanna Szabuńko
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Spotkanie z Joanną Szabuńko, współzałożycielką i wiceprezeską Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie rozprawi się ze wszystkimi "ekofrazesami" i odpowie na pytanie czym jest odpowiedzialna moda i z jakimi dylematami mierzą się kupujący. Od jakiegoś czasu już nie tylko cena ma znaczący wpływ na decyzję o zakupie, ale jakość i wpływ na środowisko. Na spotkaniu będzie można także dowiedzieć się, jakie są konsekwencje produkcji bawełny i o tym, czy bawełniana koszulka to rzeczywiście najlepszy wybór. Joanna Szabuńko poruszy też kwestię tworzenia ubrań z butelek pet i pomoże ustalić czy to recykling. Uczestnicy dowiedzą się o praktykach, które pozwalają wybrać firmy poważnie podchodzące do ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 maja o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282). Limit miejsc: 50, cena: 8 zł. Poprowadzi je Justyna Grabowska, kierowniczka Działu Biblioteka i Archiwum.

Joanna Szabuńko

Joanna Szabuńko – ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju, od ponad 15 lat zajmująca się tematami praw człowieka, a także (nie)odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz ich wpływu na środowisko i klimat. Współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. Członkini Rady Fundacji Fairtrade Polska. Współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi i inicjatywami wielostronnymi. Menadżerka, koordynatorka polskich i międzynarodowych projektów kampanijnych i edukacyjnych, researcherka, autorka raportów nt. przestrzegania praw człowieka w łańcuchach dostaw oraz materiałów edukacyjnych z zakresu zrównoważonej produkcji i konsumpcji, audytorka społeczna. Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz podyplomowych studiów z ewaluacji projektów społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

ZOBACZ TAKŻE