Jesienne nasadzenia drzew. Sprawdź, na których ulicach będzie bardziej zielono

Tysiące nowych drzew i krzewów pojawią się do końca roku w parkach i na ulicach. Rozpoczęło się jesienne sadzenie drzew.

fot. Paweł Łacheta
Na wielu łódzkich ulicach zrobi się na wiosnę o wiele bardziej zielono
6 zdjęć
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

W zieleńcach skończyły się już nasadzenia roślin, które będą cieszyły nasze oko wiosną. W parku Staszica jest 1500 nowych sadzonek róż, lawendy, tawuł, szałwi i wrzosów. W pasażu Rubinsteina – 1200 sadzonek róż, zachyłka, perowskiej czy trzcinnik, a w pasażu Józewskiego zakwitną w przyszłym roku rozplenice, jeżówki i turzyce.

Rośliny służą nie tylko nam, ale także owadom zapylającym, którym zawdzięczamy nawet 1/3 warzyw i owoców na naszych talerzach. Z myślą o nich wysiane zostały łąki kwietne m.in. w parku Podolskim i Źródła Olchówki, na skwerze Kolbego, na zieleńcu przy Akademii Sztuk Pięknych oraz na skwerze Jagiełły.

Gdzie zostaną posadzone nowe drzewa?

Rośliny cebulowe są już w ziemi, teraz czas na drzewa. Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął jesienne nasadzenia. Najwięcej, bo 340 drzew zazieleni ul. Bartoszewskiego, czyli trasę Górna. Będą to klony, lipy i wiśnie. Kolejnych 230 lip, klonów i wiązów zostanie posadzonych na ul. Józefiaka. Jeszcze jedną arterią, która stanie się bardziej zielona, jest ul. Brzezińska, na której przybędzie ponad 150 klonów, lip i wiśni.

Nasadzeń tej jesieni można też wypatrywać m.in. na al. Unii, ul. Bandurskiego, Sterlinga, Paderewskiego, Maratońskiej, Przybyszewskiego, Miedzianej, Wyszyńskiego, Limanowskiego, Rokicińskiej, Hetmańskiej, Wielkopolskiej, czy Jęczmiennej. W sumie ZZM posadzi w tym roku prawie 2 tysiące drzew, a obok nich 11 tysięcy krzewów.

Kolejnych 800 drzew zostało posadzonych na miejskich inwestycjach. Zarząd Inwestycji Miejskich zazielenił ulice Rewolucji, Lotną, Mierzejową, Stefanowskiego, podwórka przy ulicy Włókienniczej czy pasaże Róży i Majewskiego.

ZOBACZ TAKŻE