Jeszcze więcej remontów dróg w Łodzi. Oto nowe inwestycje w każdej dzielnicy [MAPA]

W Łodzi trwa drogowa ofensywa, a to wciąż nie koniec inwestycji! Właśnie powstała lista kolejnych 16 ulic, które zyskają nową nawierzchnię, chodniki, miejsca parkingowe, wygodne przystanki i zieleń. Łącznie wyremontowanych zostanie aż 8 km dróg.

Remonty ulic w Łodzi - wylewanie asfaltu, dziury na ul. Kilińskiego, mapa ulic do remontu
Sprawdź, które ulice w Łodzi zostaną wyremontowane
9 zdjęć
Remonty ulic w Łodzi - wylewanie asfaltu, dziury na ul. Kilińskiego, mapa ulic do remontu
Ulica 3 Maja
Ulica Pryncypalna
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Na liście 16 nowych inwestycji są drogi, których remont z pewnością ucieszy każdego kierowcę. Wytypowane do remontu miejsca to często uzupełnienie już wcześniej realizowanych inwestycji, aby poprawa stanu łódzkich ulic była naprawdę kompleksowa. Dzięki temu całe obszary miasta zyskają nową nawierzchnię i zapewnią wygodny przejazd bez remontów i utrudnień na kolejne lata. 

Komfort i bezpieczeństwo

Dla pasażerów MPK Łódź powstanie 20 nowych przystanków, w większości z wygodnymi wiatami oraz ławkami. Przystanki będą przyjazne osobom z niepełnosprawnościami, w tym niewidomym i słabowidzącym. Kierowcy otrzymają niemal 300 nowych miejsc parkingowych, w tym także miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.  

Zielone ulice

Przyjazna i estetyczna przestrzeń to przede wszystkim zieleń. Tam, gdzie to jest możliwe, posadzone zostaną drzewa - razem będzie ich ponad 100. Dla rowerów po obu stronach ul. Lutomierskiej powstanie kilometrowy pas dla rowerowy, a dla wygody i bezpieczeństwa pieszych wymienionych zostanie 20 tys. chodników. Miejsca parkingowe zostaną w większości wykonane z płyt ażurowych, które umożliwią retencję wody deszczowej, co odciąży system miejskiej kanalizacji.  

Ważne kontynuacje

Niedawno drogowcy oddali do użytku nowe jezdnie na ul. Popiełuszki oraz na ul. Maratońskiej (na odcinku od ul. Popiełuszki do ul. Waltera-Janke). Teraz czas na pójście za ciosem – jeszcze w tym roku ta inwestycja będzie kontynuowana. Ekipę budowlaną zobaczymy na kolejnym odcinku ul. Maratońskiej, tym razem od ul. Waltera-Janke aż do dworca Łódź Kaliska. 

Podobnie będzie na Bałutach, gdzie zyskamy nowe, równe drogi na długich odcinkach. Do przebudowy zaplanowano ulice: Inowrocławską, Lutomierską, Klonową i Hipoteczną. Uzupełnią przebudowane już wcześniej ulice Żubardzką, św. Teresy, Brukową czy Pojezierską.

Na Górnej, w nowym pakiecie drogowych inwestycji przygotowanych przez miasto znalazły się ulice: 3 Maja, Pryncypalna, Śląska i Kilińskiego. Uzupełnią zrealizowane już w tej części miasta modernizacje na ulicach Paradnej, Matek Polskich czy Śląskiej. 

Remonty na wielu ulicach z nowego pakietu drogowych inwestycji rozpoczną się jeszcze w 2023 r. Dzięki temu już wkrótce znikną problemy z dziurawymi drogami, a podróżowanie po Łodzi stanie się bezpieczne i komfortowe. Jest na co czekać!

ZOBACZ TAKŻE