Kaczeńcowa. Zakończono pierwszy etap prac. Co się zmieniło?

Zakończono pierwszy etap prac na ul. Kaczeńcowej. Dla ruchu otwarty jest już odcinek między ul. Rojną a ul. Aleksandrowską. Na swoją trasę wróciły autobusy linii 76. Do końca 2022 r. potrwa jeszcze remont na drugim odcinku – do ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Kaczeńcowa remont
Pierwszy etap prac na Kaczeńcowej jest już zakończony, fot. LODZ.PL
5 zdjęć
Kaczeńcowa remont
Kaczeńcowa remont
Kaczeńcowa remont
Kaczeńcowa remont
Kaczeńcowa remont
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Pierwszy etap zakończony

Podczas modernizacji pierwszego fragmentu wykonano nowe warstwy nawierzchni oraz betonowe ławy przystanków autobusowych, aby nie tworzyły się koleiny. Zamiast plastikowych wygrodzeń na skrzyżowaniu z ulicami Lnianą i Grabieniec powstało rondo, które ułatwi przejazd. Pojawiła się też nowa infrastruktura dla rowerzystów w postaci pasów na jezdni w większym niż do tej pory zakresie. 

Tuż obok ronda wybudowano nowe przystanki autobusowe, które skrócą dystans do komunikacji miejskiej. Perony zostały podwyższone i wyposażone w elementy dla osób niewidomych.

Drugi etap - co w planach?

Na drugim odcinku ul. Kaczeńcowej, pomiędzy ulicami Aleksandrowską a św. Teresy, skorygowane zostanie rozmieszczenie przystanków autobusowych. Obecna para przystanków z ul. Kaczeńcowej 16 zostanie przesunięta do skrzyżowania z ul. Wersalską. Skróci to dystans do zakładów przemysłowych i domów. 

Remont drugiego odcinku ul. Kaczeńcowej zostanie zrealizowany do końca 2022 r.

ZOBACZ TAKŻE