Kolejny woonerf w Łodzi gotowy. Skorupki zmieniła się w ulicę ogród [ZDJĘCIA]

Zakończyła się przebudowa ul. Skorupki, która z inicjatywy mieszkańców na wiosnę zmieni się w zielony ogród. Już teraz widać jednak wielkie zmiany na wyremontowanej ulicy – jest bezpiecznie i wygodnie dla wszystkich uczestników ruchu!

Ulica Skorupki po remoncie
Woonerf na ul. Skorupki jest już gotowy
8 zdjęć
Ulica Skorupki po remoncie
Ulica Skorupki po remoncie
Ulica Skorupki po remoncie
Ulica Skorupki po remoncie
Ulica Skorupki po remoncie
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Ulicę Skorupki przebudowano na odcinku od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego. Ułożono nową nawierzchnię, powstały miejsca parkingowe, a dla rowerów – poprawiający bezpieczeństwo kontrapas. Chodniki wymieniono na nowe, a przy wejściu do parku poszerzono je dla wygody spacerowiczów. Przed zabytkową wozownią Richterów stanęły ławki.

Wiosną północna strona ulicy zazieleni się rabatami preriowymi, które tworzą malownicze kompozycje atrakcyjne przez cały rok. To roślinność która nie wymaga specjalnej pielęgnacji, za to skutecznie retencjonuje wodę oraz jest schronieniem dla owadów, ptaków i małych zwierząt. Posadzono także krzewy świdośliwy – rośliny miododajnej i odpornej na miejskie warunki. 

„Zielony kampus – Ogrody na Skorupki” to zwycięski projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłych latach z inicjatywy mieszkańców powstały woonerfy na ul. Skorupki, przy archikatedrze, a następnie na ul. Stefanowskiego. Dzięki zakończonej właśnie przebudowie ul. Skorupki zyskała kompletny i spójny ciąg przestrzeni publicznej od budynku łódzkiej archikatedry aż do hali sportowej przy ul. Stefanowskiego.

ZOBACZ TAKŻE