Książka za worek śmieci w Łodzi. Weź udział i wesprzyj wyjątkową akcję! [SZCZEGÓŁY]

Po raz kolejny do Łodzi zawita akcja „Książka za worek śmieci”. Idea jest banalnie prosta — wystarczy posprzątać wyznaczony teren, z odpadami zgłosić się do punktu, a w zamian za zaangażowanie i ciężką pracę — odebrać prezent, czyli tytułową książkę.

Książka za worek śmieci
Książka za worek śmieci

Inicjatywa łączy przyjemne z pożytecznym. W sobotę, 16 września, od godziny 10:00 łodzianie będą porządkować tereny zielone wzdłuż ulic Ireny i Jędrzejowskiej. Od organizatorów dostaną niezbędne akcesoria, czyli rękawice i worki. Później muszą dostarczyć zebrane odpady do specjalnego punktu, który w tym roku stanie u zbiegu ulic Jędrzejowskiej i Chłodnikowej. Tam na uczestników czekać będą koordynatorzy akcji, którzy przyjmą worki i przekażą nagrody. Dla łodzian, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu, przygotowano 50 książek. Zapisy już się rozpoczęły – więcej informacji można znaleźć na stronie http://ksiazkazaworeksmieci.pl/.

Działanie ma charakter edukacyjny, więc mile widziane są całe rodziny z dziećmi, dla których organizatorzy mają jeszcze 20 dodatkowych książek.

To już XXI edycja akcji „Książka za worek śmieci” zainicjowanej przez Annę Jaklewicz w 2019 roku. Dotychczas do wspólnego sprzątania lasów, parków czy brzegów rzek przyłączyło się ponad 2800 osób z całej Polski, którym udało się zebrać ponad 100 ton odpadów.

ZOBACZ TAKŻE