LemON w Atlas Arenie już w marcu! Jubileuszowa trasa z okazji 10-lecia zespołu

6 marca w łódzkiej Atlas Arenie zespół LemON będzie świętował swój jubileusz. Z tej okazji specjalnie dla czytelników gazety „Łódź.pl” mamy zaproszenia.

mat. pras.
LemON zagra w Atlas Arenie z okazji 10-lecia zespołu
4 zdjęcia
mat. pras.
mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Na jubileuszowy koncert zaprasza Igor Herbut, założyciel i wokalista grupy:

– Dziesięć lat temu zawiązał się maleńki zalążek zespołu LemON. To był 27 listopada 2011 roku. Miałem 21 lat i przechadzałem się nad ranem po Wrocławiu. Nie pytajcie dlaczego. Odpowiedź zawiera się w informacji, że miałem wtedy 21 lat. Słońce zaczynało się nieśmiało odbijać w Odrze, było chłodno, ale przyjemnie i rześko. Tuż za mostem zakochanych, na którym wolno było jeszcze wieszać kłódki, na jakimś słupie zobaczyłem ogłoszenie o castingu do programu „Must Be The Music”. Pod różowym logo było chyba: możesz przyjść solo albo z zespołem. I właśnie w tamtej chwili postanowiłem, że założę tego dnia zespół. Tak to się zaczęło. Przez te dziesięć lat w składzie grało dziesięciu muzyków. Ale nawet w czasie największych zamieci i burz – bo przecież muszą się one wydarzać, gdy wrażliwi ludzie tworzą razem, żyją razem w trasie, jedzą razem śniadanie w hotelu i orzeszki na stacji na kolację – nigdy nie przeszło mi przez myśl, że mogłoby LemONa nie być.

Kilka godzin później ustawiłem się w kilkudziesięciometrowej kolejce na casting przed hotelem razem z moim kuzynem Adamem, który bardzo dobrze grał na gitarze. Adam, tak jak ja, jest z pochodzenia Łemkiem, a Łemkowie w takich sytuacjach nie odmawiają. Po prostu biorą gitarę i idą sprawdzić, co się wydarzy. Wydarzyło się to, co niewyobrażalne.

Niecałe 5 miesięcy później wygraliśmy z autorską muzyką telewizyjny program, podobno do tej pory rekordową liczbą SMS-ów w talent show (jeśli Ty na mnie wtedy zagłosowałeś, chciałbym Ci podziękować). W czasie finałowego wykonania utworu „Dewiat”, który napisałem w drodze do telewizyjnego studia, śpiewałem tak, jak nigdy wcześniej. Do tego stopnia, że popękały mi struny głosowe podczas występu.

Nagraliśmy debiutancką płytę. Nie wiedzieliśmy, jak się nagrywa płytę i mieliśmy na to dwa tygodnie, ale tak jak i wiele rzeczy później — jakoś się udało. Jakoś nam się udało zdobyć złote, platynowe i podwójnie platynowe płyty. Jakoś nam się udało dostać z takimi utworami jak „Napraw” czy „Scarlett” do rozgłośni radiowych. Jakoś nam się udało przetrwać zarówno sukcesy, na które nie byliśmy gotowi, jak i w pełni zasłużone porażki.

Staniemy na jednej scenie – ja i moje chłopaki z „Must…” z 2012 roku i ostateczny, dojrzały skład LemONa znany Wam teraz: Piotr Kołacz (od zawsze razem), Harry (który rywalizował z nami na tej samej scenie „Must be the Music” – w tym samym finale, to jest niewiarygodne wręcz, że dziś gramy razem i nie wyobrażamy sobie, jak mogłoby być inaczej) i od 3 lat razem z nami, cudowni bracia: Przemek i Tomasz Świerk. Gościnnie, po latach razem wystąpią także – czy mogę tak powiedzieć o nich? – nasze legendy, pierwszy skład LemON: Adam, Budyń, Andrzej (tak!), bez których nic by się nie zaczęło, a w każdym razie nie zaczęłoby się tak.

Odwiedzimy wszyscy razem wszystkie 10 miast, w których odbędą się koncerty. To duże miejsca. Bo mamy dużo do opowiadania. Na scenie pomogą nam w tym nasi goście… cudowni artyści, z którymi w ciągu tych 10 lat dzieliliśmy scenę. W Łodzi będą z nami Kuba Badach oraz Piotr Rogucki!

To niesamowite, ale… wygląda na to, że wszyscy się lubimy. Świętujcie z nami dziesięciolecie!

Zgarnij bilety na jubileuszowy koncert zespołu LemON 
W piątek (18.02) około godz. 17:00 zajrzyj na profil Łódź.pl na Facebooku i weź udział w konkursie.

Tu kupisz bilety na koncert: <link https://sklep.ebilet.pl/67835469387268192>sklep.ebilet.pl</link>

ZOBACZ TAKŻE