Spacer z kijkami po Lesie Łagiewnickim. Bezpłatne warsztaty nordic walking

W sobotę (19 lutego) Miejskie Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora zapraszają na spacer nordic walking po Lesie Łagiewnickim. Podczas spotkania będzie możliwość skorzystania z nauki prawidłowej techniki chodzenia z kijami.

fot. Paweł Łacheta
Weekendowa trasa nordic walking ma mieć prawie 10 km

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora z Bałut, Górnej oraz Widzewa organizują spacer nordic walking. Trasa będzie liczyć ok. 9,5 km. Start oraz meta marszu planowana jest przy parkingu „Kaloryfer” (ul. Wycieczkowa 69 przystanek autobusowy Wycieczkowa–Wiewiórcza). Spacerowicze będą mogli ruszyć na trasę w godz. 9:00–11:00. 

– Zawsze powtarzam, że to seniorzy – uczestnicy naszych spacerów – są najważniejsi. Specjalnie dla nich wcześniej przygotowujemy trasę, oznaczamy ją, a na połówce marszu czeka na nich coś ciepłego do picia i przekąska – mówi Sebastian Seraficki, koordynator CZAS na Bałutach. – Nasi spacerowicze poprosili też, by oznaczać każdy kilometr marszu – informacja, w którym miejscu w danej chwili są, jest bardzo dla nich przydatna. Od jakiegoś czasu spotykaliśmy się też z prośbami o instruktaż prawidłowej techniki nordic walking. Dlatego poprosiliśmy o wsparcie Fundację Life Nature. Uczestnicy naszych spacerów – w tym wielu seniorów – korzystają z bezpłatnych warsztatów nordic walking prowadzonych przez Life Nature. 

Fundacja przyłącza się do wspierania spacerów. Jeśli więc ktoś miał wątpliwości, czy odpowiednio trzyma kije, czy pozycja w czasie marszu jest prawidłowa i czy w ogóle nordic walking jest dla niego – to 19 lutego w okolicy startu marszu będzie miał możliwość poznania prawidłowych nawyków pod okiem profesjonalnego instruktora. 

ZOBACZ TAKŻE