„Lilaki pospolite i mniej znane”. Warsztaty dendrologiczne w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

W sobotę, 20 kwietnia 2024 r. o godz. 13:00, Ogród Botaniczny w Łodzi organizuje warsztaty dendrologiczne pt. „Lilaki pospolite i mniej znane”.

Bez
Bez

Zbiórka przy kasie od strony ul. Retkińskiej 41. Nie obowiązują zapisy. Udział w sobotnich warsztatach dendrologicznych jest możliwy po wykupieniu biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego. Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 7 zł.

Na terenie Ogrodu trwa kwitnienie lilaków, potocznie zwanych bzami. Obecnie można podziwiać prawie 40 kwitnących odmian lilaka pospolitego oraz jego mieszańce. W późniejszym terminie zakwitnie 14 odmian lilaka Prestona (w tym kolekcja polskich odmian o kobiecych imionach) oraz dzikie gatunki lilaków występujących głównie w Azji.

W Ogrodzie Botanicznym kolekcję odmian lilaków pospolitych można obejrzeć m.in. na terenie Arboretum oraz Skansenu Roślinnego. Do najciekawszych kwitnących właśnie odmian należą: odmiana ‘Primrose’ o kwiatach kremowożółtych oraz 'Sensation' o kwiatach dwubarwnych, purpurowych z białym brzegiem. Interesująca jest również odmiana ‘Aucubaefolia’ o pstrych, żółto nakrapianych liściach.

ZOBACZ TAKŻE