ŁKA kupuje nowe pociągi. Będą nowoczesne i wygodne [WIZUALIZACJE]

Niewykluczone, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna kupi kolejne nowoczesne pociągi od bydgoskiej Pesy. Do tej pory zamówiła 4 nowe składy Regio160, ale zarząd spółki zapowiada, że kontrakt powinien zostać rozszerzony. – Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z unijnego Funduszu Odbudowy zakupu kolejnych 10 jednostek – mówi w rozmowie z Rynkiem Kolejowym prezes ŁKA Janusz Malinowski.

Nowe pociągi ŁKA - wizualizacja
Tak mają wyglądać nowe pociągi ŁKA, mat. ŁKA
4 zdjęcia
Nowe pociągi ŁKA - wizualizacja
Nowe pociągi ŁKA - wizualizacja
Nowe pociągi ŁKA - wizualizacja
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Łódzka Kolej Aglomeracyjna już dłuższy czas nie zamawiała nowego taboru. Teraz ma się to zmienić. Z prostego powodu. Przewoźnik bije kolejne rekordy i wozi coraz więcej pasażerów. W tym roku ma zostać przebita kolejna bariera psychologiczna. – Liczba naszych pasażerów przekroczy próg 10 milionów. Na przyszły rok planujemy blisko 12 mln – mówi prezes Malinowski w rozmowie z Rynkiem Kolejowym. Te zapowiedzi wcale nie są nierealne, bo jak informowaliśmy już w Łódź.pl, regionalny przewoźnik ciągle stara się pozyskać nowych klientów. Uruchomił m.in. autobusową linię dowozową z Zelowa do Łasku. Kolejne linie mają ruszyć już w grudniu. Połączą Ozorków z Parzęczewem i Rokiciny z Będkowem.

Jakie będą nowe pociągi ŁKA?

Nowe pociągi, którymi będą mogli jeździć mieszkańcy województwa, to nowoczesne pojazdy Regio160. Nazwa nie jest przypadkowa, bo mogą rozwijać prędkość właśnie 160 km/h. Na swój pokład zabiorą nawet 350 pasażerów, w tym 160 będzie mogło skorzystać z miejsc siedzących. Są również wyposażone we wszelkie udogodnienia, które musi mieć nowoczesny pociąg. Mają WiFi, klimatyzację, wygodne fotele, a także strefę dla rodzin z dziećmi i miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Za dostarczenie i obsługę pierwszych 4 pojazdów bydgoska Pesa dostanie ponad 140 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE