ŁKS Commercecon Łódź. Roberta Ratzke zostaje w drużynie! Kontrakt przedłużony

Dobra wiadomość dla kibiców siatkarskiego ŁKS Commercecon! Klub ogłosił, że jedna z najlepszych rozgrywających w Tauron Lidze, przedłużyła swój kontrakt na kolejny sezon. Chodzi o Robertę Ratzke, która jest jednym z filarów łódzkiej drużyny.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Roberta Ratzke jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek grających w polskiej lidze. W zeszłym roku sięgnęła z reprezentacją Brazylii po wicemistrzostwo świata. W 2020 roku została wicemistrzynią olimpijską. Trzy razy zdobyła też srebrny medal w Lidze Narodów — w 2019, 2021 i 2022 roku. Do ŁKS Commercecon Łódź dołączyła w 2021 roku i do tej pory, razem z łódzką drużyną, zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Jednak jej ambicje sięgają na pewno wyżej. Łódzkie Wiewióry są w tym roku jednym z głównych faworytów do złota. Duża w tym zasługa właśnie Roberty.

Wzmacniają się Grot Budowlani Łódź

Podczas gdy ŁKS Commercecon sięga myślami już kolejnego sezonu, inny łódzki klub, czyli Grot Budowlani Łódź wzmacnia się na druga część trwających właśnie rozgrywek. Do coraz lepiej radzącego sobie na parkietach zespołu dołączyła aktualna mistrzyni kraju i reprezentantka Polski Marta Pol. Do tej pory grała w barwach Chemika Police. W drużynie z Polic nie miała jednak wielu szans na występy w pierwszym składzie. Z pewnością transfer do Łodzi to dla niej duża szansa, a dla niebiesko-biało-czerwonych spore wzmocnienie. – Bardzo się cieszę, że dołączam do drużyny Budowlanych. Mam nadzieję, że dobrze wkomponuję się w zespół i pomogę w osiągnięciu jak najlepszych wyników – mówiła tuż po ogłoszeniu transferu Marta Pol.

ZOBACZ TAKŻE