Przygotowania do awansu. ŁKS Łódź szlifuje formę w Turcji

Łódzki Klub Sportowy rozpoczął drugi etap przygotowań do rundy wiosennej. Piłkarze Kazimierza Moskala nad formą pracują w tureckim Side. Stawka tych przygotowań jest niebagatelna, bo przed Biało-Czerwono-Białymi walka o utrzymanie pozycji lidera i awans do Ekstraklasy.

Łódzki Klub Sportowy rozpoczął drugi etap przygotowań do rundy wiosennej, fot. ŁKS
8 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Wstępną część przygotowań Rycerze Wiosny odbyli w Łodzi. Treningi na siłowni były przeplatane zajęciami na obiektach przy ul. Minerskiej. Rozegrane zostały też dwa sparingi. Pierwszy zawodnicy wygrali 3:0 ze Zniczem Pruszków, drugi – przegrali z Pogonią Siedlce 1:3. ŁKS zagrał pierwszy sparing w Turcji. Po golach Nelsona Balongi i Macieja Dąbrowskiego łodzianie wygrali 2:1 z FC Admira Wacker Mödling.

Transfery ŁKS

Mimo medialnych informacji o zakazie transferowym ŁKS jest aktywny na rynku. Testowani są napastnik oraz środkowy obrońca. Wzmocnienia pojawiają się również w linii pomocy. Z Wisły Płock wypożyczony został Michał Mokrzycki. Uzupełni on lukę po kontuzjowanym Mieszku Lorencu. Coraz częściej wspomina się również o zawodnikach, którzy mogą opuścić klub z al. Unii Lubelskiej. Wciąż krążą plotki o odejściu Aleksandra Bobka i Mateusza Kowalczyka. Młodzi zawodnicy mieli bardzo udaną jesień, dlatego zwrócili na siebie uwagę polskich i zagranicznych klubów. Blisko zmiany barw jest Michał Trąbka – usługami pomocnika zainteresowana jest Stal Mielec. Głośno o tym fakcie było już przed tureckim zgrupowaniem. Trąbka miał odmówić podpisania nowego kontraktu i jego obecność w Side wcale nie była taka pewna. Jeżeli te pogłoski okażą się prawdą, do Łodzi ma się przenieść Jakub Letniowski.

ZOBACZ TAKŻE