ŁKS Commercecon pokonały MKS Kalisz. Bez straty seta

Jak na razie łodzianki są nie do zatrzymania! Pewnie wygrały swój trzeci mecz ligowy w tym sezonie. Pokonały MKS Kalisz 3:0 i umocniły się tym samym na pozycji lidera Tauron Ligi. Wszystko wskazuje na to, że Łódzkie Wiewióry jeszcze się rozkręcają, bo kontrolowały mecz, mimo popełnianych błędów i nie pozwoliły swoim rywalkom na zbyt wiele.

ŁKS Commercecon pokonały MKS Kalisz. Bez straty seta
ŁKS Commercecon pokonały MKS Kalisz. Bez straty seta

Emocje na parkiecie mogliśmy tak naprawdę oglądać tylko w pierwszym secie. Na początku spotkania obie drużyny jeszcze się "wyczuwały" i popełniały sporo błędów, co dawało rywalkom okazję do punktowania. I choć gra była bardzo wyrównana, to więcej tych błędów było po stronie kaliszanek. Łodzianki jednocześnie pokazały swoją siłę w zagrywce. W tym elemencie gry, po raz kolejny w tym sezonie, niezawodne okazały się Klaudia Alagierska i Zuzanna Górecka. To jednak błędy przeciwniczek, a nie mocne serwisy i ataki, ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych. Gospodynie pomyliły się również w końcówce, co zaważyło na wygranej ŁKS Commercecon do 23.

Zmienne szczęście siatkarek ŁKS Commercecon

Pojedynek równych sobie zespołów mogliśmy jeszcze oglądać na początku 2 części meczu. I choć w pewnym momencie gospodynie wyszły na prowadzenie (m.in. dzięki dobrej grze byłej ełkaesianki Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej), to nie trwało to długo. Znów kluczowa była gra Góreckiej, która tym razem popisała się mocnymi atakami. I właśnie od tego przełamania zaczęła się całkowita kontrola łodzianek na parkiecie, które w drugiej partii nie pozwoliły Kaliszankom na swobodne punktowanie i wygrały ją do 12!

To wyraźnie zdeprymowało gospodynie, które co prawda próbowały jeszcze walczyć na początku trzeciego seta, ale najwyraźniej czuły już zbliżający się koniec. Asy serwisowe w wykonaniu Kamili Witkowskiej i ataki Valentiny Diouf szybko dały łodziankom prowadzenie i ostateczną wygraną za trzy punkty.

Dobry koniec

Sytuacja w tabeli po trzech kolejkach Tauron Ligi prezentuje się dla Łódzkich Wiewiór lepiej niż dobrze. Przynajmniej do poniedziałku pozostają na pozycji lidera, bo drugi Developres Rzeszów ma do ŁKS Commercecon 3 punkty straty. I nawet gdyby rzeszowianki wygrały poniedziałkowe starcie z Roleski Grupa Azoty Tarnów, to mogą nie przeskoczyć łodzianek, które nie przegrały jeszcze ani jednego seta i mają znakomity bilans małych punktów.

MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź

0:3

(23:25, 12:25, 17:25)

ZOBACZ TAKŻE