ŁKS Coolpack Łódź z awansem. Resovia Rzeszów rozgromiona! [RELACJA]

Pogrom! ŁKS Coolpack Łódź rozbił Resovię Rzeszów 99:56 w trzecim meczu półfinału play-off 2 Ligi Koszykówki i po długich trzynastu latach wraca na poziom centralny.

Koszykarze
ŁKS CoolPack Łódź z awansem

Dwa pierwsze spotkania między ŁKS a Resovią były niebywale wyrównane. W pierwszym łodzianie wygrali zaledwie dwoma punktami. Drugi, po szaleńczej pogoni w czwartej kwarcie, zakończył się zwycięstwem Resovii. Przed ostatecznym starciem wszyscy ostrzyli sobie zęby na duże emocje. Te mieliśmy tylko w pierwszej odsłonie. Goście równorzędnym partnerem byli tylko przez pierwsze dziesięć minut. Od drugiej kwarty karty rozdawał ŁKS. Fantastyczny był Norbert Kulon, któremu wchodziły seryjnie rzuty za trzy. Nie do przejścia był blok Jakuba Karwowskiego, który jednocześnie świetnie spisywał się pod koszem rywali. Awans jest już przypieczętowany, jednak ŁKS może jeszcze go uświetnić. Przed zawodnikami z przeplatanką na piersi dwumecz z Ciech Noteć Inowrocławiem w finale 2 Ligi Koszykówki. Wydaje się, że podopieczni Jarosława Krysiewicza będą chcieli w tym sezonie zagrać o pełną stawkę.