ŁKS CoolPack ma pewny awans do półfinału! Wygrana z Enea Żubry Białystok

ŁKS CoolPack wygrał drugi mecz z Enea Żubrami Białystok i zameldował się w półfinale play-off 2. Ligi Koszykówki. Podopieczni Jarosława Krysiewicza byli stroną dominująca w obu meczach.

W pierwszym meczu rozgrywanym wyjątkowo na parkiecie w Aleksandrowie Łódzkim zespół ŁKS wygrał pewnie 98:71. Formalnie przed rewanżem w Białymstoku miał przewagę, jednak Żubry we własnej hali są niebywale groźne. Drużyna z Podlasia pokazywała to przez dwie pierwsze kwarty, które były bardzo wyrównane.

W pierwszej ŁKS CoolPack wygrał czterema punktami, a w drugiej padł remis 13:13. Dopiero po przerwie zawodnicy spod znaku przeplatanki zaczęli budować poważniejszy dystans, wygrywając 25:14. Ostatnia odsłona to pilnowanie wyniku i bardzo mądra gra kapitana Norberta Kulona. Dobre zarządzanie czasem i rozgrywanie piłki. Lekkim cieniem kładzie się fakt, że zawodnik skończył mecz przedwcześnie, a ostatni faul techniczny został podyktowany za dyskusję z arbitrem. Kluczem do zwycięstwa były rzutu za trzy. Łódzka drużyna z dystansu trafiała aż dziesięciokrotnie. W ŁKS CoolPack najlepiej punktowali Kacper Dominiak, Igor Urban (12), Norbert Kulon, Piotr Keller, Maciej Leszczyński (10).