ŁKS Łódź ma nowego głównego sponsora. To firma z branży spożywczej [SZCZEGÓŁY]

Piłkarski ŁKS Łódź pozyskał nowego sponsora. Nie jest to jednak, jak w wielu poprzednich przypadkach, mała firma, która będzie jedynie współpracować z klubem. To sponsor główny, którego logo pojawi się na koszulkach piłkarzy, zarówno pierwszego zespołu, jak i drugoligowych rezerw. Chodzi o firmę Kramel działającą w branży spożywczej.

ŁKS Łódź - nowy sponsor
Nowy sponsor ŁKS Łódź

O ile drużyna ŁKS Łódź cały czas boryka się z ogromnymi problemami sportowymi, tak w finansach klubu zaczyna dziać się coraz lepiej. Łodzianie właśnie pozyskali nowego głównego sponsora, którego logo zagości na koszulkach piłkarzy. To długofalowa współpraca — zapewniają władze klubu. – Podjęcie współpracy z firmą Kramel pomoże nam w realizacji wyzwań, które stoją przed klubem w tym sezonie. Zwraca uwagę też fakt, że współpraca dotyczy pierwszego i drugiego zespołu. To ważne, bo decyzje sportowe podejmowane w klubie [...] na różnych poziomach rozgrywkowych są zauważane przez partnerów biznesowych. Współpraca z firmą Kramel oczywiście będzie miała pozytywny wpływ na dywersyfikację przychodów klubu – mówi Michał Frontczak, dyrektor sprzedaży i komunikacji ŁKS.

Zaczęło się od proporczyka

Współpraca ŁKS z nowym głównym sponsorem miała zaskakujący początek. Wszystko zaczęło się od głośnej sprawy derbowego proporczyka Rycerzy Wiosny, którego nie przyjął kapitan Widzewa. Klub postanowił wystawić go na aukcję charytatywną, a zwycięzcą licytacji okazał się Dariusz Melon, właściciel firmy Kramel. Pieniądze z aukcji zasiliły konto funkcji Happy Kids, a klub zyskał kolejnego partnera. – I ten bardzo szczęśliwy finał sprawy, stał się niejako punktem wyjścia dla kolejnej, której zwieńczeniem było podpisanie w środę przez właściciela firmy Kramel umowy sponsorskiej z Łódzkim Klubem Sportowym — czytamy na stronach ŁKS.

ZOBACZ TAKŻE