Łódź chroni zieleń! Więcej planów miejscowych dla okolic Wzniesień Łódzkich i Górki Rogowskiej

Na środową sesję trafią projekty kolejnych planów miejscowych, które mają chronić zieleń. Dzięki temu nie powstanie tam zabudowa.

Zielone plany dla miasta. Będą chronić zieleń
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała kolejne już dokumenty, których rolą jest ochrona łódzkiej przyrody i środowiska. Wcześniej tego typu plany miejscowe zostały przyjęte m.in. dla terenów Złotna, Wiskitna, Andrzejowa czy Mileszek.

Na najbliższej sesji radni będą głosowali w sprawie trzech kolejnych „zielonych” dokumentów. Pierwszy z nich obejmuje obszar ulic Strykowskiej, Bursztynowej, Zaścianek Bohatyrowicze, Łodziankę, Okólną, Jana i Cecylii, Aksamitną i wschodnią granicę miasta. Jest to ostatni plan ochronny dla szeroko pojętego obszaru Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, który dopełni ochronę przed niekontrolowaną zabudową całego obszaru oraz pracę ostatnich lat.

Plan dla Górki Rogowskiej

Drugim projektem planu, który trafi na sesję, jest ten dla terenu tzw. Górki Rogowskiej. Będzie to plan ochronny, mający na celu zachowanie górki w jej naturalnej postaci. To bardzo ważny punkt widokowy, który pozwala na obserwowanie znacznej części Łodzi, jest naturalny i zadrzewiony, dlatego mieszkańcy często wybierają go na spacery. 

ZOBACZ TAKŻE